Aštuntokai susipažino su technika ir technologijomis

• Paskelbta: 2023-10-13

Spalio 12 d. 8 klasės mokiniai  skyrė pažintinei išvykai į Vilnių, kurios metu aplankė Energetikos ir technikos muziejų, dalyvavo www.megintuvelis.lt  laboratorijoje pagal kultūros paso edukaciją, aplankė Iliuzijų muziejų. Ekskursijos tikslas – susipažinti su mokslo ir technikos atradimais, patiems išbandyti, patirti, pamatyti įvairius technikos išradimus, technologijas, eksperimentuoti su cheminėmis medžiagomis, suprasti, kiek išradimai ir technologijos keitė, keičia ir gali pakeisti supratimą apie mus supantį pasaulį, pažvelgti į tai, ko plika akimi neįstengiame pamatyti, pvz, kaip teka elektros energija, įsitinkinti, kad žmogus  yra puikus jos laidininkas ir tai, kad taip pat turi „elektros“, pozuoti dirbtiniam intelektui, kai jis piešia jūsų portretą. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko eksperimentai laboratorijoje, kurioje ne tik atliko cheminius eksperimentus, bet skanavo limonadą, pagardintą sausuoju ledu, išgirdo, kad ano meto laikyti nesėkmingi mokslininkų bandymai  privedė prie sėkmingų atradimų, kurie gyvuoja ir juos naudojame iki šiol. Pažintinės išvykos tikslas pasiektas – mokiniai ne tik turiningai praleido netradicinę ugdymo dieną, bet pagilino daugelį kompetencijų.

Klasės vadovė Rita