Aštuntokai STEAM centro veikloje

• Paskelbta: 2022-02-02

Kodėl reikia žinoti apskritimo ilgio formulę, apsisukimo kampo dydį, kam reikalinga žinoti vieną ar kitą formulę, teoremą ar principą? – tokių ir panašių klausimų kyla ne vienam mokiniui ir ne tik matematikos pamokose, bet mokantis ir kitų dalykų: fizikos, chemijos ar biologijos, informacinių technologijų. Panevėžio mieste įsikūręs STEAM centras sudaro galimybes mokiniams praktiškai įsitikinti, kodėl reikia ne tik žinoti, bet ir mokėti pritaikyti savo turimas žinias realiose situacijose, kuomet reikia spręsti, pvz. logistikos uždavinius. Vasario 2 d. aštuntokai tuo netruko įsitikinti patys, apsilankę STEAM centro robotikos ir informacinių technologijų laboratorijoje. Mokiniai dalyvavo „Matematinė navigacija labirinte“ veikloje, kurioje matematikos, loginio mąstymo žinias pritaikė programuodami robotą. Pastarajam teko užduotis: nuvykti iš taško A į tašką B, atliekant apsisukimus pristatyti siuntą į sandėlį.  Laikas, praleistas centre, neprailgo. Mokiniams veikla patiko, todėl sieksime ir toliau žinių, kurias praktiškai pritaikysime šio centro veiklose, ir taip ugdysimės supratimą, kad mokymesi nieko nėra nereikalingo: visos išmoktos formulės, įgytas supratimas gali pasitarnauti, sprendžiant realius gyvenimiškus uždavinius.

Matematikos ir informacinių technologijų naudojimo mokytoja

Rita Mažeikienė