Respublikinis mokinių konkursas “Mano žvilgsnis į supantį pasaulį”

• Paskelbta: 2023-04-01
  • Kategorija: Konkursai

Jau 25 metai Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja konkursą “Mano žvilgsnis į supantį pasaulį”.

Šio konkurso tikslai: skatinti mokinius tyrinėti aplinką; ugdyti kūrybinius, intelektinės ir praktinės veiklos gebėjimus; formuoti mokinių mokslinio mąstymo ir tiriamojo darbo įgūdžius.

Konkurse dalyvavo trečios klasės mokiniai Erikas Petronis ir Emilis Rusinas. Berniukai atliko tiriamuosius bei stebėjimo darbus ir stojo prieš garbingą mokslininkų komisiją, norėdami pristatyti savo tiriamųjų darbų iškeltų uždavinių ir gautų išvadų pagrįstumą. Konkurse buvo vertinamas gebėjimas diskutuoti su vertinimo komisija, atkreipiamas dėmesys į pateikiamų darbų moksliškumą.

Erikas pristatė trijų metų darbą: pirmoje klasėje išperintų ir toliau senelių ūkyje stebėtų bei auginamų “MAGIŠKŲ VIŠČIUKŲ” gyvenimą. Emilis pasakojo apie savo ŠEIMOS ŪKĮ, kuris puoselėja gilias giminės tradicijas.

Ši patirtis suteikė berniukams pasitikėjimo savimi ir ugdė viešojo kalbėjimo įgūdžius. Erikui ir Emiliui komisijos nariai pateikė vertingų patarimų ir pasiūlymų, kaip tęsti tolesnę tiriamųjų darbų veiklą.

Mokytoja Marytė Trinkūnienė