Netradicinė lietuvių kalbos pamoka

• Paskelbta: 2021-10-03

Dembavos progimnazijos pirmokai ir ketvirtokai   turėjo galimybę susipažinti su jiems pažįstamais   pasakų herojais plačiau ir įdomiau. Ta pažintis įvyko  Panevėžio apskrities Petkevičaitės -Bitės  viešosios  bibliotekos rengiamoje   edukacinėje  programoje  „Šiaurės šalių vaikų knygos potvynis“. Kiek buvo džiaugsmo  su meškere „žvejoti“ butelius su užduotimis, sukant laivo vairą perskaityti skandinaviškus žodžius, iš išsibarsčiusių žodžių sudėti  eilėraštį. O svarbiausia tai, kad  už atliktas užduotis laukė labai įdomus apdovanojimas  – spaudas  su pasakų herojų atvaizdais. Taip jų pačių knygelėse atsidūrė Pepė Ilgakojinė, trolis Mumis, nykštukas Nilsas.  Žaisdami vaikai  dar labiau susidraugavo su Šiaurės šalių literatūros personažais.

Patyrę  mokymosi iššūkių bei nuotykių, mokiniai  ne tik išgyveno daug emocijų, bet ir pasižadėjo  perskaityti šių šalių  rašytojų knygų.

Rita Rožėnienė

Lolita Vyšniauskienė