Virtuali pamoka „Pinigai. Nuo gintaro iki euro“

• Paskelbta: 2021-06-03
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Gegužės menėsį pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtojai dalyvavo finansinio raštingumo pamokose „Pinigai. Nuo gintaro iki euro“, kurias vedė Lietuvos banko Pinigų muziejaus gidas Tomas Grėlis. Virtualioje pamokoje mokiniai susipažino su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kada pinigai dar buvo prekės, iki mūsų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis.  Kas galėjo būti pinigais senovėje? Ką galima buvo įsigyti už vieną karvę? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigai buvo gaminami senovėje ir šiomis dienomis?  Kaip kaupiamos Pinigų muziejaus ekspozicijos? Mokiniai ne tik išgirdo atsakymus, bet ir pasitikrino jau turimas istorijos ir finansinio raštingumo žinias. Laikas, praleistas su „pinigų karaliumi“  Tomu (taip pavadino gidą mokytoja Nijolė), buvo pilnas įdomios informacijos, lengvo ir linksmo bendravimo.  Dabar pradinukai lankydami sostinę užsuks į Pinigų muziejų, kur susitiks su Tomu Grėliu gyvai.

Jekaterina Ledneva