Etnokultūros diena

• Paskelbta: 2021-09-29

Rugsėjo 27 dieną, kaip ir kiekvieną rugsėjį, Dembavos progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena – Etnokultūros diena. Šiemet progimnazija švenčia 30-ies metų jubiliejų ir visus renginius skiriame šiai progai.

Dienos simboliu pasirinkome žaltį. Šio roplio gyvybingumas, kasmetinis išsinėrimas iš odos rodo nuolatinį atsinaujinimą, kas labai svarbu mokyklai. Mitologinėse sakmėse pagrindinė žalčio funkcija – teikti gerovę namams, kuriuose gyvena.

Mokiniai visą savaitę rinko gamtinę medžiagą, kaupė įvairias rudens gėrybes. Pievutėje priešais mokyklą „audė“ žalčio juostą (idėja mokytojos Jurgitos), į kurią sudėjo savo širdžių šilumos, svajonių, draugystės gijas.

Antroji netradicinio ugdymo dienos dalis buvos skirta Europos kalbų dienai paminėti. Mokiniai gamino skirtukus, kuriuose atsispindėjo ir spalio mėnesį vyksiančio bibliotekos mėnesio tema – pasaulio pasakos. Į skirtukus mokiniai įvairiomis Europos kalbomisįrašė žodžių, atsispindinčių šią temą. Gražiausius skirtukus dovanosime draugams pagal projektą „Tarptautiniai knygų skirtukų mainai“.

Šilta, spindinti, saulėta diena prisidėjo prie geros nuotaikos, kuri atsispindėjo ir „išausto“ žalčio karūnoje.

Greta Kalvienė, Jekaterina Ledneva