Mokykla dalyvauja skaitymo iššūkyje "Knyga - vasaros desertas!"

Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį!

 Akcijos šūkis šįkart kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį, teigia šių metų „Vasaros su knyga“ koordinatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Kad skaitymas būtų skaniausias šios vasaros desertas, iššūkio dalyviams linki ir rašytojas Tomas Dirgėla, šių metų skaitymo šventės ambasadorius.

Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų jus kaip iššūkio dalyvį arba registruotis savarankiškai svetainėje.

Užduotys:

1. Perskaityti detektyvinę knygą.

2. Perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai.

3. Perskaityti literatūrine premija įvertintą knygą.

4. Perskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą.

5. Perskaityti linksmą knygą.

Šiais metais skaitymo iššūkį remia ir stiprina būrys prizų steigėjų. Net 14 vertingų prizų iššūkį įveikusiems dalyviams įsteigė pagrindinis rėmėjas išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Jos atstovė įmonė „ALSO Lietuva“ teigia, kad išmaniosios technologijos lengvina mūsų buitį ir padeda sutaupyti nemažai laiko: „Manome, kad tas laikas gali būti praleistas prasmingai – skaitant ir taip plečiant pasaulėžiūrą. Tad kviečiame kiekvieną iš Jūsų priimti skaitymo iššūkį ir įrodyti, kad sutaupytas laikas gali būti praleistas įdomiai ir naudingai.“ Be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.

Iššūkis vyks nuo birželio 1d. – rugpjūčio 31 d.

Viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks įvairių konkursų, kuriuose taip pat bus galima  laimėti prizų. 

Organizatoriai: Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, LR kultūros ministerija.

Pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekaIBBYleidykla „Nieko rimto“leidykla „Vaga“leidykla „Alma littera“Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklaLietuvos leidėjų asociacijaAudioteka.ltgarsinių knygų biblioteka „Elvis“labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“„Biblioteka visiems“„Urtės tekstilė“peteliškių namai „Dom Bow Ties“„Denim Diaries“„Muilo virtuvė“logistikos įmonė „BLS“„Palapinių magnatai“„Sapiegos klinika“„Skaitmeninė rinkodara“optika „glasses on“mokesčių grąžinimo kompanija „RT Tax“kurjerių tarnyba „Samus“.

Daugiau informacijos apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

 

Nepamirškite padėkoti autoriui