Dembavos progimnazija – projekto „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka“ dalyvė!

Dembavos progimnazija buvo atrinkta ir įsijungė į 15 šalies mokyklų būrį, kuris dvejus metus turės galimybę naudotis  skaitmenine įvairovės literatūros biblioteka.

Projekto organizatoriai – VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“  įgyvendinamų programų „Renkuosi mokyti!“ ir „Vaikų žemė“ dalyviai ir edukatoriai.

Projekto tikslai:

1. Skatinti skaitymo kultūrą mokykloje.

2. Suteikti mokytojams įrankį, praktiškai padėsiantį formalaus ugdymo procese.

3. Pasiūlyti mokytojams profesinio tobulėjimo galimybių.

4. Prisidėti prie žmogaus teisių edukacijos formaliajame švietime.

5. Padėti jauniesiems pasaulio tyrinėtojams rasti atsakymus į sudėtingus klausimus, pažinti ir suprasti pasaulio įvairovę.

Projektas skirtas 5-8 klasėms. Skaitmeninei bibliotekai knygos atrinktos atsižvelgiant į naujai rengiamas lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos ir dorinio ugdymo bendrąsias ugdymo programas (BUP). Mokiniai turės galimybę ne tik pasimėgauti skaitymo džiaugsmu, bet ir patyrinėti vieną iš aktualių žmogaus teisių temų: negalia, amžius, etninė priklausomybė, rasė ir kt.

Atrinktoms mokykloms biblioteka bus prieinama nuo 2021 m. rugsėjo. Ilgainiui tikimasi tokią biblioteką padaryti atvirą ir prieinamą visoms šalies mokykloms.

Parengta pagal „Mokyklų tobulinimo centro“ informaciją