Lietuvių kalbos dienos

• Paskelbta: 2021-03-26

Kovo mėnesį vyko veiklos, skirtos Lietuvių kalbos dienoms paminėti. 7 – 8 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir muzikos pamokoje ,,Lietuvai – gražiausios dainos“. Pamokos metu mokiniai klausėsi lietuvių poetų eilėraščių, virtusių dainomis, skaitė eilėraščius laisvės ir gimtosios   kalbos temomis,  pristatė savo sukurtas  liaudies dainų ar eilėraščių vizualizacijas.

Šeštoje klasėje mokiniai kalbėjo apie tai, kokia Lietuva yra išsaugota padavimuose. Pasirinkę Panevėžio rajone esantį Čičinsko kalną, ne tik susipažino su liaudiška kalba perteikta jo atsiradimo istorija, bet padavimą atkūrė ir vaizdais su taikliomis replikomis  – per integruotą lietuvių kalbos ir dailės pamoką pristatė savo kurtus komiksus.  Penktokai deklamavo eilėraščius apie Tėvynę ir kalbą.

Gimtoji kalba – mūsų tapatumo ženklas, tad mokomės ją branginti ir vertinti.

Mokyt. L.Palionienė, G.Kalvienė