Pamokų laikas

8 30 ...... 9 15
9 25 ...... 10 10
10 20 ...... 11 05
11 15 ...... 12 00
12 30 ...... 13 15
13 25 ...... 14 10
14 20 ...... 15 05
sesta.jpg

Mūsų akimirkos

Svetainėje lankosi

Mes turime 117 svečius online

Visi straipsniai

Trečiadienis, 13 Sausis 2021

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazijos bendruomenė sausio 13 d. dalyvavo visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 15 Sausis 2021 17:35 )

Valgyklos sienos pasipuošė mokinių darbais PDF Spausdinti Email

Mokyklos valgyklos sienas papuošė ir aplinkai jaukumo suteikė aštuntokų nutapyti natiurmortai

Skaityti toliau...


Antradienis, 12 Sausis 2021

Sausio 13 - osios minėjimas PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 12 Sausis 2021 09:38 )


Pirmadienis, 04 Sausis 2021

Priėmimas į pradinę klasę PDF Spausdinti Email

Būsimų pirmokų dokumentų priėmimas nuo sausio 4 d.


Laba diena, mieli būsimieji Dembavos progimnazijos mokinukai ir jų tėveliai. Esant dabartinei epidemiologinei situacijai, negalime Jūsų pakviesti susitikti mūsų mokykloje ir susipažinti su mokytoja. Tikime, kad situacija pagerės, Jūs ateisit į Dembavos progimnaziją ir mes galėsim bent jau pažvelgti vieni kitiems į akis.

O kol kas skelbiame informaciją, kurią turi žinoti tėveliai. Esant sudėtingai COVID-19 paplitimo epidemiologinei situacijai ir siekiant išvengti viruso sukeliamų skaudžių pasekmių, dokumentai dėl priėmimo į pirmąją klasę priimami nuotoliniu būdu arba iš anksto suderinus laiką su progimnazijos administracija tel. 845594370.

Prašymas rašomas Dembavos progimnazijos direktoriaus vardu ir skenuotas siunčiamas į progimnazijos el. paštą: dembavosprogimnazija@gmail.com. Asmenys, el. paštu išsiuntę prašymus, apie jų gavimą bus informuojami el. paštu.

Linkime savo būsimiesiems pirmokams išlikti žvaliems, džiaugsmingiems, atrasti daug naujų veiklų namuose, padėti tėveliams. Nekantriai laukiame susitikimų su Jumis

Prašymas atsisiųsti

Direktorė Aušra Raišienė ir pirmokų mokytoja Lolita Vyšniauskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 04 Sausis 2021 13:27 )


Antradienis, 22 Gruodis 2020

Mokyklos administracija sveikina PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...

Pradinių klasių „TOLERANCIJOS DĖLIONĖ“ PDF Spausdinti Email

2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungę gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 22 Gruodis 2020 14:29 )


Ketvirtadienis, 17 Gruodis 2020

Rankų darbo žibintai puošia mokyklos palanges PDF Spausdinti Email

 

Ačiū visiems mokiniams bei jų tėveliams, kurių pagamintų žibintų šviesa ir šiluma džiugino progimnazijos bendruomenę.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 17 Gruodis 2020 11:55 )

Policijos dovana trečiokams PDF Spausdinti Email

Mūsų progimnazijos trečiokams paskutinė diena prieš atostogas buvo labai dosni. Juos aplankė policininkai ir atnešė dovanų. Pasirodo trečiokai tapo apskrities nugalėtojais atšvaitų konkurse „Aš matomas tamsoje“, kurį organizavo Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnyba. Sveikiname.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 17 Gruodis 2020 11:48 )

I vieta pradinių klasių pateikčių konkurse PDF Spausdinti Email

 

Sveikiname 3 klasės mokinį Tomą Žalo laimėjus I-ąją vietą Panevėžio r. pradinių klasių mokinių pateikčių "Pristatyk nykstantį gyvūną/augalą/grybą" konkurse.

Skaityti toliau...


Antradienis, 15 Gruodis 2020

Įgyvendintas projektas „Man čia saugu, jauku ir gera‘‘ PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazija vykdė tęstinę vaikų socializacijos, užimtumo ir poilsio programą „ Man čia saugu, jauku ir gera“. Pasibaigus pirmajam trimestrui, atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti I–IV klasių puikiai besimokantys mokiniai. Už projekto lėšas nupirkta edukacinių, pažintinių stalo žaidimų įvairaus amžiaus mokiniams. Pasibaigus karantinui, laisvalaikiu mokiniai galės žaisti lavinamuosius žaidimus, taip ugdydami savo bendradarbiavimo, bendravimo  kompetencijas ir įgydami vis daugiau socialinių įgūdžių.

Skaityti toliau...


Pirmadienis, 07 Gruodis 2020

Žibintų konkursas PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...


Penktadienis, 27 Lapkritis 2020

Sveikos mitybos ABC PDF Spausdinti Email

Manau, visi suvokiame, kad mūsų sveikata priklauso nuo mitybos, fizinio aktyvumo, na, galbūt truputį ir nuo genetikos. Juk ne veltui sakoma: „Pasakyk, ką valgai, pasakysiu, kas Tu“.

Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Kai tik išmoksime pasirinkti tinkamus produktus, juos derinti ir laikysimės keleto mitybos specialistų patarimų, būsime sveiki ir gerai jausimės.

Lapkričio 19 dieną Dembavos progimnazijos 3 klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Sveikos mitybos ABC“, kurią inicijavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Mokykloje lankėsi edukologė iš Kauno Eglė Rakauskienė, kuri vaikams pasakojo apie sveiką mitybą. Mokiniai sužinojo daug įdomių ir naudingų dalykų, aktyviai dalyvavo protmūšyje.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 27 Lapkritis 2020 16:53 )


Sekmadienis, 22 Lapkritis 2020

Tolerancijos dienos paminėjimas ir istorijos pamokoje PDF Spausdinti Email

Kiekvienais metais Tarptautinė istorinio teisingumo komisija lapkričio 16 - ąją inicijuoja Tolerancijos dienos paminėjimą. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Dėlionė. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai. Dailės pamokų metu mokiniai kūrė Dėlionę, o istorijos pamokose aiškinosi žodžio „tolerancija“ reikšmę jų gyvenime, aptarė pavyzdžius, susijusius su netolerancija draugui, religijai, rasei, kitai tautai. Skaityti toliau...Antradienis, 17 Lapkritis 2020

Šiaurės šalių literatūros savaitė PDF Spausdinti Email

 

Lapkričio 9–15 dienomis rengiama kasmetinė Šiaurės šalių literatūros savaitė, kai Šiaurės ir Baltijos šalys skaito Šiaurės šalių autorių knygas. Tokie skaitymai vyksta ir Dembavos progimnazijoje. Šių metų tema – Šiaurės šalys ir pasaulis.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 17 Lapkritis 2020 15:59 )


Pirmadienis, 16 Lapkritis 2020

Konstitucijos egzaminas PDF Spausdinti Email

Lapkričio 11 d. Lietuvoje vyko visuotinė teisinių žinių įvertinimo akcija – Konstitucijos egzaminas 2020. Egzamine dalyvavo ir mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokiniai. Geriausia sekėsi  7 klasės mokiniams Karoliui Cerenko (surinko 13 taškų iš 15 galimų) ir Leticijai Mikulėnaitei (surinko 12 taškų iš 15 galimų).

Sveikiname nugalėtojus! Skaityti toliau...


Tolerancijos diena PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...


Šeštadienis, 14 Lapkritis 2020

Sveikatos fiesta 2020 PDF Spausdinti Email

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras paskelbė sveikatos ugdymo veiklų konkurso-akcijos "Sveikatos fiesta 2020" nugalėtojus. Tarp jų ir Dembavos progimnazija, konkursui pristačiusi tiriamuosius bei projektinius sveikatinimo darbus. Juos atlikdami mokiniai ne tik patys atrado naudingų žinių, bet kartu lyg pažvelgė į ateitį – susipažino su būsimomis profesijomis, „pasimatavo“ jas. Džiaugiamės jaunųjų tyrėjų Austėjos Pečiulytės, Elvitos Ramanauskaitės, Dovo Samėno, Vakarės Kiaunytės, Leticijos Mikulėnaitės, Luknės Tiškutės, Emilės Binkytės, Izabelės Skupaitės aktyviu dalyvavimu konkurse ir puikiais darbais. Gerų rezultatų pasiekti padėjo ir tiriamiesiems darbams atlikti naudotos laboratorinės priemonės iš projekto ,,Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Skaityti toliau...Ketvirtadienis, 12 Lapkritis 2020

Aktualūs projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ darbai PDF Spausdinti Email

Mūsų progimnazija dalyvauja projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Džiugu, kad projekto lėšomis gautos priemonės gerokai praplečia gamtamokslinių tyrimų galimybes ir leidžia mokiniams atlikti ne tik programinius tiriamuosius darbus, bet ir daugiau įdomių bei aktualių tyrimų: įsitikinti apsaugos nuo Covid 19 priemonių veiksmingumu, sužinoti, kokie produktai stiprina imunitetą, kodėl geriau nevalgyti pradėjusios pelyti uogienės. Skaityti toliau...

Paskutinį kartą atnaujinta ( Šeštadienis, 14 Lapkritis 2020 14:31 )


Penktadienis, 30 Spalis 2020

Svarbu! PDF Spausdinti Email

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimo, įsigaliojusio 2020 n. spalio 26 d., Dembavos progimnazijoje  5–8 klasių mokiniams ugdymas (formalusis ir neformalusis) iki lapkričio 8 d. organizuojamas nuotoliniu būdu.

Skaityti toliau...


Trečiadienis, 21 Spalis 2020

Edukacinė programa „Magiški kiaušiniai“ PDF Spausdinti Email

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos pirmaklasiai dalyvavo patyriminio ugdymo projekte „Magiški kiaušiniai“. Projektas truko 20 dienų. Jo tikslas – pamatyti visą viščiuko ritimosi iš kiaušinio procesą.

„Magiški kiaušiniai“ atvyko net iš Klaipėdos. Projekto organizatoriai atvežė reikalingą įrangą, paaiškino, kaip turėsime rūpintis išsiritusiais viščiukais. Skaityti toliau...


„Rudens kraitelė 2020“ PDF Spausdinti Email

Jau tapo tradicija, kad Panevėžio r. Dembavos progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja Panevėžio Gamtos mokyklos organizuojamoje ekologinėje-edukacinėje akcijoje „Rudens kraitelė“. Skaityti toliau...


Kosminių raketų modeliavimo varžybose PDF Spausdinti Email

 

 

 

Spalio 3 dieną Dembavos progimnazijos mokiniai dalyvavo XXXIV Lietuvos moksleivių techninių sporto šakų spartakiados kosminių raketų modeliavimo varžybose Marijampolės rajono Sasnavos aerodrome. Tuo pačiu metu vyko ir Lietuvos kosminių modelių čempionatas.

Skaityti toliau...


Akcija „Maisto bankas beglobiams gyvūnams“ PDF Spausdinti Email

 

Prieš 10 metų pradinių klasių mokytoja Rita Žvirgždienė Dembavos progimnazijoje įvedė gražią tradiciją – spalio mėnesį, aktyviai prisidedant prie Pasaulinės gyvūnų dienos, rinkti paramą beglobiams gyvūnams. Šiemet surinktas maistas kačiukams, katėms, šunims, paklotukai, pagalvės nukeliavo į VšĮ beglobių gyvūnų organizaciją „PUMA“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 21 Spalis 2020 11:38 )


Pirmadienis, 12 Spalis 2020

Išvyka į išgyvenimo stovyklą „Žaliojoje girioje“ PDF Spausdinti Email

Rugsėjo 28 dieną  6- 8 klasių   mokiniai  išvyko į Žaliosios girios biosferos poligoną dalyvauti edukacinėje išgyvenimo gamtoje programoje. Ten juos  pasitiko stovyklos vadovas Stanislovas.  Pamiršę miesto asfaltą, automobilių triukšmą ir visas išmaniąsias technologijas, mokiniai leidosi  į girios glūdumą. Žygiuodami miško takeliais paskui grupės vadovą  klausėsi istorijų apie tai, kaip Lietuvos kariai mokosi karinės taktikos, topografijos ir  rikiuotės..

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 21 Spalis 2020 11:57 )

Protmūšis „Sveikatos ABC“ PDF Spausdinti Email

Sveikos mitybos tendencijos Lietuvoje kasdien stiprėja. Kelias iki sveikos gyvensenos ir mitybos nėra lengvas. Kaip pradėti? Kokios sveikos mitybos taisyklės? Ką valgyti, o kas kenkia? Tam tikslui ir paskyrėme gražų rudens rytą, kad parungtyniautume ir atskleistume savo žinias, pasitikrintume, ką žinome, o ko ne.

Taigi spalio 9 diena 3–4 klasių mokiniams prasidėjo aktyviai: jie dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės organizuotame promūšyje „Sveikatos ABC“, skirtame Spalio 16-ajai – Maisto dienai. Skaityti toliau...

Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 12 Spalis 2020 20:45 )

Laimėjimai bėgimo varžybose PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvavo bėgimo varžybose olimpinio rekordininko Adolfo Aleksejūno ir Panevėžio miesto mero taurei laimėti. Iš gausaus Panevėžio miesto ir rajono dalyvių būrio 7 klasės mokinė Vakarė Kiaunytė atbėgo antra, tos pačios klasės mokinė Luknė Tiškutė – trečia, aštuntokas Fracesco Cambareri taip pat laimėjo trečią vietą. Septintokai Karolis Carenko finišavo penktas, Arminas Astafejevas - šeštas, aštuntokas Rokas Januška – septintas. Didžiuojamės jaunaisiais bėgikais!

Mokytoja L. Žilinskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 12 Spalis 2020 20:41 )

Europos kalbų diena PDF Spausdinti Email

Europoje yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kuo daugiau kalbų mokėsime, tuo geriau vieni kitus suprasime, išvengsime kultūrinių skirtumų.

Europos kalbų diena švenčiama spalio 26-ąją. Tradiciškai ji paminėta ir mūsų progimnazijoje. Šeima, draugas, prašau, ačiū… Kiekviena tauta šias sąvokas vadina skirtingais žodžiais, bet reikšmė ir jausmai lieka tie patys. 5–8 klasių mokiniai užrašė minėtus žodžius visomis Europos šalių kalbomis. Skaityti toliau...Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020

„Judėk ir būsi sveikas“ PDF Spausdinti Email

Rugsėjo 11 dieną Dembavos progimnazijos GNTV projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Panevėžio rajono savivaldybėje“ antros vietos nugalėtojai, dabar jau 7 klasės mokiniai, vykome į Anykščius, į edukaciją „Judėk ir būsi sveikas“, skirtą Europos judrumo savaitei, kurią inicijavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, o lėšas už visas pramogas skyrė Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras. Skaityti toliau...

Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:35 )

Europos judumo savaitė PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazijos pradinukai rugsėjo 16 -22 dienomis prisijungė prie  visoje Europoje rengiamos  judumo savaitės . Šios tvaraus judėjimo kampanijos  tikslas – ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto  išmetamųjų dujų poveikį aplinkai bei  žmonių sveikatai, bet ir raginti gyventojus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Skaityti toliau...


Savivertės stiprinimo dirbtuvės PDF Spausdinti Email

 

Rugsėjo 24 dieną Dembavos  progimnazijoje lankėsi „Juodos avies“  lektorės L.Stumbraitytė ir S.Andriuškevičiūtė. Jos 7 klasės mokiniams  pravedė „ Paauglių savivertės stiprinimo dirbtuves“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su socialinių emocinių įgūdžių samprata, atliko užduotis, susijusias su   savęs pažinimu ir savirealizacija,  kalbėjo apie šiandienos   asmenybės tobulėjimą  ir saviugdą.  Laikas dirbtuvėse prabėgo turiningai ir  kūrybiškai.

Soc. pedagogė  A.Žygelienė

Skaityti toliau...


Trečiadienis, 23 Rugsėjis 2020

„Facebook“ ir kitų medijų pavojai PDF Spausdinti Email

Šiandien socialinės medijos yra viena pagrindinių bendravimo ir informacijos gavimo bei perdavimo priemonių. Aktyviausiai jomis naudojasi jaunimas – didžioji dalis jo turi savo profilius įvairiuose socialiniuose tinkluose ir be socialinių medijų neįsivaizduoja kasdienybės. Skaityti toliau...Trečiadienis, 02 Rugsėjis 2020

Mokslo ir žinių dienos šventės akimirkos PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:36 )


Penktadienis, 19 Birželis 2020

Mokslo metų užbaigimo šventė PDF Spausdinti Email

Šventės akimirkos...


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:37 )


Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Žolininko paskaita PDF Spausdinti Email

Gegužės 29 dieną  5-8 klasių  mokiniai buvo pakviesti prisijungti prie žolininko  Mariaus Lasinsko virtualios pamokos. Visą valandą mokiniai galėjo virtualiai vaikštinėti  su žolininku po pavasarėjantį mišką, sužinoti, kokių stebuklingų galių turi mūsų pievose, laukuose ir miškuose augantys augalai.  Jaunas ir energingas lektorius  pasakojo  apie stebuklingas spygliuočių, dilgėlės, kiaulpienės, gauromečio ir kitų mus supančių augalų galias, pasidalino sveikuoliškais receptais.

Mokytoja Jurgita Bieliakovienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:37 )

Jaunųjų mokslininkų konkursas PDF Spausdinti Email

Nuotolinis mokymasis nenutraukė progimnazijos jaunųjų tyrėjų veiklų.  8 klasės mokinės Jovilės Vizbaraitės darbas „Natūrali apsauga nuo užkrečiamųjų ligų“ pateko tarp trisdešimties darbų, atrinktų į Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinį etapą. Gegužės 21–22 dienomis nuotoliniu būdu vykusiame konkurse Jovilė darbą sėkmingai apsigynė ir buvo apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro pagyrimo raštu.

Mokytoja Aldona Klebonaitė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:38 )


Sekmadienis, 24 Gegužė 2020

Atliekų kultūros egzaminas PDF Spausdinti Email

 

Balandžio 30 dieną mūsų progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo Atliekų kultūros egzamine ir nuotoliniu būdu pasitikrino aplinkosaugos žinias. Jie atsakė į 30 klausimų, susijusių su  atsakingu vartojimu, atliekų rūšiavimu ir kitais tvarios aplinkos aspektais .

Sveikiname Austėją Pečiulytę, Radvilę Sakalauskaitę, Luknę Tiškutę, Augustę Turulytę, Roką Janušką, Donatą Šleivį, Gražvilę Medutytę, Kristupą Medutį, Beatričę Vanagaitę, Mantvydą Rutkauską – šių mokinių žinios įvertintos virtualiais diplomais. Dėkojame visiems dalyvavusiems, nes egzaminas ne tik pagilino žinias apie atliekų tvarkymą, bet ir parodė tobulintinas vietas, paskatino būti pilietiškai atsakingais ir aktyviau įsijungti į aplinkos tausojimą.

Mokytojos A. Klebonaitė ir L. Žilinskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:39 )


Trečiadienis, 13 Gegužė 2020

Nacionalinis kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursas PDF Spausdinti Email

 

Nacionalinė švietimo agentūra organizavo Nacionalinį kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursą, kuris yra Nacionalinio egzaminų centro anksčiau organizuotų nacionalinių matematinio ir gamtamokslinio raštingumo bei loginio mąstymo ir problemų sprendimo konkursų tęsinys. Jame tradiciškai dalyvavo mūsų progimnazijos mokiniai.

Sveikiname konkurso laimėtojus, apdovanotus Nacionalinės švietimo agentūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais:

NEMUNĄ GRIGALIŪNĄ, geriausiai iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos 3 klasės mokinių atlikusį užduotis;

MARTYNĄ LUKOŠEVIČIŲ, geriausiai iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos 4 klasės mokinių atlikusį užduotis;

ELVITĄ RAMANAUSKAITĘ ir EMILIJŲ TRINKŪNĄ, geriausiai iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos 5 klasės mokinių atlikusius užduotis;

KAROLĮ CARENKO, geriausiai iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos 6 klasės mokinių atlikusį užduotis;

DONATĄ ŠLEIVĮ, geriausiai iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos 7 klasės mokinių atlikusį užduotis;

BEATRIČĘ VANAGAITĘ, geriausiai iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos 8 klasės mokinių atlikusią užduotis.

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:39 )


Pirmadienis, 16 kovas 2020

Dembaviečiai – šalies jaunųjų tyrėjų konkurso laureatai ir prizininkai PDF Spausdinti Email

Kovo 7 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, kuriame šalies trečių–-aštuntų klasių mokiniai pristatė 89 tiriamuosius darbus. Juos vertino ekspertų komisija, sudaryta iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centro, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, UAB „BIOK laboratorija“, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, UAB “E. mokykla“ ir kitų su mokslu susijusių įmonių bei įstaigų atstovų.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:38 )


Trečiadienis, 11 kovas 2020

„JEI JUDĖSIU – DAUG ENERGIJOS TURĖSIU“ PDF Spausdinti Email

Kovas – sveikatos stiprinimo mėnuo. Būtent pavasarį ir reikia stiprinti mūsų imuninę sistemą, kad mažiau sirgtume, būtume pakankamai aktyvūs ir energingi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė antrokams aktyvią pamoką „Jei judėsiu – daug energijos turėsiu“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:40 )


Sekmadienis, 08 kovas 2020

Dailės olimpiada PDF Spausdinti Email

 

Vasario 11 dieną Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje  įvyko 26-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada. Jos  tema – Lietuvos raudonoji knyga. Šiais metais dailės olimpiadoje dalyvavo mūsų progimnazijos 7 klasės  mokinė Jovilė Vizbaraitė.

Dailės ir technologijų mokytoja J. Bieliakovienė


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:40 )

Technologijų olimpiada PDF Spausdinti Email

Vasario 27 dieną  aštuntokės Gabrielė Abukavičiūtė, Diana Litvinaitė ir Beatričė Vanagaitė dalyvavo technologijų olimpiadoje, kuri vyko  Velžio gimnazijoje. Šių metų technologijų olimpiados tema – „20x20 miniatiūra“. Gabrielė pasirinko siūti skiautinių pagalvėlę, o Diana ir Beatričė  iš  medžio detalių  kūrė drakoną.  Gabrielė ir  Diana technologijų olimpiadoje laimėjo  III vietą.

Dailės ir technologijų mokytoja J. Bieliakovienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:43 )

Sveikiname progimnazijos futbolininkus! PDF Spausdinti Email

Vasario 27 d. mūsų progimnazijoje vyko šalies kaimo vietovių berniukų futbolo 5x5 tarpzoninės varžybos. Dalyvavo Kėdainių, Rokiškio ir Joniškio rajonų komandos. Mūsų progimnazijos berniukų komanda nepraleido nė vieno įvarčio, tapo nugalėtoja ir pateko į šalies finalinio ketverto varžybas.

Sveikiname žaidėjus: Arminą Astafejevą, Džiugą Keliuotį, Karolį Carenko, Francesco Cambareri, Dovą Samėną, Joną Kleinauską, Nojų Kaulinską!

Mokytoja Liuda Žilinskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:49 )


Antradienis, 03 kovas 2020

„ŠVARIOS RANKOS – AŠ SVEIKAS“ PDF Spausdinti Email

Vasario 28 dieną Dembavos progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė visoms klasėms skaitė paskaitą „Švarios rankos – aš sveikas“.

Kadangi visame pasaulyje kyla nerimas dėl koronaviruso, tad paskaitos tikslas buvo informuoti mokinius apie šios ligos profilaktiką ir apsisaugojimo būdus, iš kurių svarbiausias – rankų plovimas (plauti reikia 20 sekundžių su muilu po šiltu tekančiu vandeniu).

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:52 )


Penktadienis, 28 Vasaris 2020

Darželinukų viešnagė Dembavos progimnazijos muziejuje PDF Spausdinti Email

Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ priešmokyklinės grupės vaikučiai kasmet vasario mėnesį aplanko mūsų progimnazijos muziejų. Vaikai ateina jau žinodami, kas yra muziejus, supranta  žodį „eksponatas“, žino, kaip muziejuje elgtis.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:51 )


Trečiadienis, 26 Vasaris 2020

Konferencija „Žmogaus ekologija“ PDF Spausdinti Email

Per mokinių atostogas progimnazijos mokiniai ir mokytojos skaitė pranešimus Šiaulių Didždvario gimnazijoje vykusioje Tėvo Jurgio Ambrozijaus Pabrėžos vardo mokslininkų, dvasininkų, mokytojų ir mokinių konferencijoje „Žmogaus ekologija“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:52 )

Kur daugiausia vitamino C? PDF Spausdinti Email

 

Kiekvienais metais artėjant pavasariui progimnazijos jaunieji tyrėjai  pasidomi, kokius vaisius ir daržoves rinktis, kad organizmui nepritrūktų vitamino C. Šių metų tyrimų duomenimis, vitamino C lyderiai yra kiviai: 100 g tirtų nuluptų ir plastikine trintuve sutrintų vaisių rasta nuo 80 iki 110 mg vitamino C. Kuo vaisius kietesnis, tuo vitamino C jame daugiau. Užtenka suvalgyti vos vieną tokį vaisių, ir vitamino C paros norma patenkinta.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:53 )

„Metų knygų 2019“ rinkimai PDF Spausdinti Email

2020 metai Dembavos progimnazijoje prasidėjo gražiais renginiais skaitytojams – geriausių 2019 metų knygų vaikams ir paaugliams pristatymais.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:55 )


Trečiadienis, 19 Vasaris 2020

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas ,,Dainų dainelė“ PDF Spausdinti Email

 

Dembavos progimnazijos 3 klasės mokinių duetas Izabelė Židonytė ir Kajus Garionis  dalyvavo Panevėžio rajono ,,Dainų dainelės “ konkurse ir tapo pirmojo etapo laureatais.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:40 )

Išvyka į Upytę PDF Spausdinti Email

 

Sausio 30 dieną Dembavos progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės mokiniai vyko į Upytės tradicinių amatų centro edukacinę programą „Visi mes duona auginti“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:00 )


Ketvirtadienis, 06 Vasaris 2020

Dailės terapija PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazijos 1 ir 2 klasių mokiniai išbandė jiems naują meno, kurio istorija siekia net 500 metų, rūšį. Tai ebru – piešimas ant vandens.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:40 )


Antradienis, 04 Vasaris 2020

Padėka už džiaugsmą PDF Spausdinti Email

Panevėžio gamtos mokykla jau dvyliktus metus organizavo atsisveikinimo su kalėdine eglute dieną „Padėka už džiaugsmą“.

Dėkojame visiems bendruomenės nariams, dalyvavusiems šioje akcijoje. Džiugu, kad į šį, jau gražia tradicija tapusį renginį, įsijungia vis daugiau dalyvių.

Dalinamės išvykos akimirkomis.

4 klasės mokiniai ir mokytoja Marytė Trinkūnienė
Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:55 )

Projektas „Pievagrybių auginimas“ PDF Spausdinti Email

Ar galima užsiauginti pievagrybių patiems? Tiesiog klasėje? „Taip“ atsakytų Panevėžio r. Dembavos progimnazijos ketvirtokai, kurie, tapę ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ laureatais, gavo neįprastą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro dovaną – pievagrybių auginimo briketą.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:56 )


Trečiadienis, 22 Sausis 2020

Lady Golo zoninės futbolo varžybos PDF Spausdinti Email

Sausio 21 dieną mūsų progimnazijos komanda dalyvavo Panevėžio apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 5-6 klasių mergaičių zoninėse futbolo „5 prieš 5“ varžybose ir iškovojo II vietą. Sveikiname žaidėjas: Vakarę Kiaunytę, Izabelę Skupaitę, Luknę Tiškutę, Leticiją Mikulėnaitę, Dorotėją Abukavičiūtę ir Elvitą Ramanauskaitę.

Mokytoja Liuda Žilinskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:50 )

Progimnazijos futbolininkų sėkmės PDF Spausdinti Email

Sausio 10 d. vyko šalies kaimo vietovių mokyklų 5–7 klasių berniukų futbolo 5x5 zoninės varžybos. Mūsų progimnazijos komanda rezultatu 9:0 nugalėjo Jonavos rajono Ruklos daugiafunkcio centro-mokyklos komandą ir pateko į tarpzonines varžybas. Komandoje žaidė Arminas Astafejevas, Džiugas Keliuotis, Karolis Carenko, Francesco Cambareri, Nojus Kaulinskas, Dovas Samėnas ir Jonas Kleinauskas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:50 )


Antradienis, 14 Sausis 2020

Sausio 13-ąją - visuotinė pilietinė iniciatyva PDF Spausdinti Email

Atmintis gyva, nes liudija


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:04 )


Sekmadienis, 12 Sausis 2020

Laikas skaičiuoti rezultatus PDF Spausdinti Email

 

Vėl baigėsi metai, ir vėl renkame geriausius bibliotekos skaitytojus. 2019 metais jais tapo antrokas Tomas Žalo, trečiokas Nemunas Grigaliūnas ir septintokė Meda Chusainovaitė. Sveikiname!

Per tradiciškai vykusią akciją „Knygų Kalėdos“ mokiniai padovanojo progimnazijos bibliotekai 17 grožinės literatūros knygų. Ačiū ir... domėkimės, skaitykime!

Bibliotekininkė Greta Kalvienė


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:07 )

Berniukų futbolo komanda – zoninių varžybų dalyvė PDF Spausdinti Email

Sausio 7 d. mūsų progimnazijoje vyko rajono mokyklų 5–7 klasių berniukų futbolo 5x5 finalinės varžybos. Dalyvavo 5 komandos: Krekenavos M. Antanaičio, Ramygalos, Velžio gimnazijų, Paliūniškio pagrindinės mokyklos ir Dembavos progimnazijos. Mūsų progimnazijos berniukų komanda, kurioje žaidė Arminas Astafejevas, Džiugas Keliuotis, Karolis Carenko, Francesco Cambareri, Nojus Kaulinskas, Dovas Samėnas ir Jonas Kleinauskas, iškovojo I vietą ir pateko į Lietuvos moksleivių žaidynių zonines varžybas, kurios  vyks sausio 10 d. Dembavos progimnazijoje.

Dėkojame mokinių tėveliams, kurie stebėjo varžybas ir palaikė komandą.

Mokytoja Liuda Žilinskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:50 )


Sekmadienis, 05 Sausis 2020

Projektas „Tyrėjų naktis“ PDF Spausdinti Email

Šventiniu laikotarpiu progimnaziją pasiekė padėkos iš Baltijos pažangių technologijų instituto. Kaip ir kiekvienais metais, Dembavos progimnazija drauge su 30 Europos šalių  tradiciškai įsijungė į tarptautinį projektą „Tyrėjų naktis“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:06 )

,,Kalėdos dėžutėje“ ir laiško rašymas vienišam senoliui PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazijoje  gruodžio 9–18 dienomis vyko gerumo  akcija ,,Kalėdos dėžutėje“ ir laiško rašymas vienišam senoliui.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:56 )


Penktadienis, 27 Gruodis 2019

Dembavos progimnazija sėkmingai dalyvavo iniciatyvoje „Man rūpi“ PDF Spausdinti Email

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau trečią kartą kvietė šalies ugdymo įstaigas dalyvauti iniciatyvoje „Man rūpi“, skirtoje stiprinti mokinių aktyvų pilietiškumą ir demokratines vertybes.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:56 )

Projekto „Gyvenk sveikai ir viskas bus gerai II“ veiklos: išmaniųjų telefonų tyrimai PDF Spausdinti Email

 

Gyvenimą be išmaniųjų telefonų šiuolaikiniai mokiniai sunkiai įsivaizduoja: jais bendrauja su draugais ir namiškiais, žaidžia žaidimus, naršo internete, filmuoja. Netgi pamokose dažnai jungiasi prie mokymosi svetainių ar ieško informacijos nagrinėjama tema. Medikai ir psichologai apie telefonų įtaką sveikatai pateikia įvairių teorijų. Tačiau šiuolaikiniams mokiniams veiksmingiausias yra patyriminis mokymasis, todėl telefonų temą įtraukėme į mokinių sveikatinimo projekto „Gyvenk sveikai ir viskas bus gerai II“ veiklas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:57 )

Dembavos progimnazijos projekto „Gyvenk sveikai ir viskas bus gerai II“ veiklos: žalumynų auginimo bandymai PDF Spausdinti Email

 

 

Ant palangės auginami žalumynai turi daug sveikatos suteikiančių vitaminų ir paskanina kasdieninį maistą. Tačiau vėlyvą rudenį ir žiemą būna mažai saulės bei šilumos, todėl labai nekantru laukti, kol žalumynai sudygs ir užaugs. Progimnazijos jaunieji tyrėjai nutarė išbandyti jų auginimo paspartinimą natūraliais augimo stimuliatoriais.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:57 )

I etapo ,, Dainų dainelė“ rajoninio konkurso nugalėtojai PDF Spausdinti Email

Gruodžio 12 d. Panevėžio r. savivaldybės salėje vyko Panevėžio rajono dainorėlių konkursas ,,Dainų dainelė“.  Jame dalyvavo Dembavos progimnazijos 3 klasės duetas: Izabelė Židonytė ir Kajus Garionis.  Šis duetas laimėjo I vietą ir 2020 m. sausio 10 d. dalyvaus  Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso ,,Dainų dainelė“ II zoniniame etape, kuris vyks Panevėžio miesto Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje.

Muzikos mokytoja  Vida Nuobarienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:40 )

SVEIKA GYVENSENA – KELIAS Į LAISVĘ IR NEPRIKLAUSOMYBĘ PDF Spausdinti Email

Gruodžio 13 dienos rytmetį Dembavos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai pasitiko puikia motyvacija gyventi sveikiau. Svečiuose lankėsi lektorė – Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė, kuri  vaikams pasakojo, kaip mūsų gyvenimą įtakoja mityba, judėjimas, poilsis, emocinė sveikata, dienos režimas, įvairūs iššūkiai sau.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:58 )


Sekmadienis, 15 Gruodis 2019

Biblijos draugijos dovana PDF Spausdinti Email

 

Lietuvos Biblijos draugija pasirūpino, kad ant kiekvieno mokinio stalo per tikybą būtų Šventasis Raštas ir mūsų progimnazijai dovanojo net 20 naujų, dar spaustuvės dažais tebekvepiančių Biblijų bei stendinę Biblijos panoramą vaikams ir jaunimui.

Pamokose skaitant pamokantį, geriems darbams įkvepiantį Dievo Žodį, šventų Kalėdų laukimas bus dar šviesesnis ir prasmingesnis.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:06 )

Išvyka į Šiaulius PDF Spausdinti Email

Lapkričio pabaigoje Dembavos progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės aktyvas vyko į Kryžių kalną, padėti vietinio meistro Jono Grobovo, padovanotų kryželių. Rimty ir susikaupime vaikai statė kryželius, širdelėse prašydami ramybės ir sveikatos savo artimiesiems.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:01 )

Medžio darbų ekspozicija PDD grupėje PDF Spausdinti Email

 

Dembavos progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės mokiniai sulaukė svečio – medžio drožėjo  Jono Grobovo. Jis  atvežė kelis savo kurtus eksponatus  ir   papasakojo apie  pomėgį vaikščioti po mišką, rinkti medžio šakas, šaknis, ieškoti įvairių formų, apdoroti ir gauti netikėtą  rezultatą.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:58 )


Penktadienis, 06 Gruodis 2019

Kultūros pasas – dovana, mokiniams ir mokytojams atvėrusi naujas galimybes PDF Spausdinti Email

Kultūros pasas – tai ES stuktūrinių fondų finansuojamas projektas, skirtas mokinių kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti. Nuo metų pradžios ši priemonė atvėrė galimybes kiekvienam šalies mokiniui nemokamai (už 15 eurų sumą) dalyvauti menų, istorijos, etninės kultūros ir kitų sričių edukacinėse veiklose.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:53 )

Edukacinė pamoka „Aš – jaunasis mokslininkas“ PDF Spausdinti Email

 

Gruodžio 4 d. rytmetys Dembavos progimnazijoje prasidėjo spalvingais eksperimentais: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 1–4 klasių mokiniams  organizavo edukaciją į žinių ir eksperimentų pasaulį. Mokykloje lankėsi lektorė Eglė Rakauskienė, kuri parodė vaikams, koks atraktyvus, spalvingas ir išties įdomus gali būti mokslas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:38 )

Progimnazisto rytmetis „Kitaip“ PDF Spausdinti Email

 

 

Mūsų mokyklos mokiniams  progimnazisto rytmetis ne naujiena. Tačiau gruodžio mėnesį jis  buvo organizuotas kitaip.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:58 )


Ketvirtadienis, 05 Gruodis 2019

KARJEROS DIENA PDF Spausdinti Email

 

Kuo anksčiau pradėsi planuoti karjerą, tuo geriau žinosi, kokius žingsnius reikia žengti, kad pasiektum tikslą. Profesijų pasaulis labai didelis. Kad suprastum, koks „profesijos laivas“ tau tinka, reikia nors vieną kartą bent trumpai juo paplaukioti. Tuo tikslu per netradicinio ugdymo dieną, skirtą progimnazijos gimtadieniui ir karjeros ugdymui, mokiniai pamokas iškeitė į įvairias veiklas už mokyklos ribų.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:08 )


Antradienis, 26 Lapkritis 2019

Pirmoji pagalba PDF Spausdinti Email

 

 

Lapkričio 11 dieną Dembavos progimnazijos 4 klasės mokiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė vedė pamoką „Pirmoji pagalba“. Užsiėmimo tikslas buvo supažindinti mokinius, kaip elgtis esant ekstremalioms situacijoms užspringus, susižeidus, kokios yra kraujavimo rūšys, kaip stabdyti kraujavimą.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:58 )


Pirmadienis, 25 Lapkritis 2019

Penktokų inauguracija PDF Spausdinti Email

 

 

Pagaliau, lapkričio 22 dieną, po ilgų išbandymų penktokai tapo pilnateisiais vyresniųjų klasių mokiniais.

Pirmiausia ant kaktų jiems buvo užrašyti „krikšto“ vardai, kuriuos jie turės pelnyti įveikdami daugybę kūrybiškumo, draugiškumo, žinių patikros užduočių. Tvirtai laikydamiesi draugo peties įveikė įvairias kliūtis, liesdami arba tik iš balso užrištomis akimis atpažino klasioką, siuntė vienas kitam „dovanų“ – pilną vandens balioną.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:53 )

Sportinė edukacija „Pralėkti su vėjeliu“ PDF Spausdinti Email

Lapkričio 22 dieną Dembavos progimnazijos 5 klasės mokiniams sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė organizavo edukaciją su sportiniais triračiais TRIKKE. Analogų neturintis dinamiškas triratis TRIKKE yra puiki priemonė lavinti kūnui, palaikyti ir didinti fiziniam pajėgumui ar tiesiog aktyviai leisti laisvalaikiui. Tai priemonė lavinanti koordinacijai, skatinanti moksleivius būti fiziškai aktyviais.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 11:03 )


Trečiadienis, 20 Lapkritis 2019

Susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi PDF Spausdinti Email

 

Lapkričio 14 d.  progimnazijos antrokai ir trečiokai lankėsi Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur vyko projekto „PaAugau su knyga: Maminukų akademijos edukacijos“ renginys – susitikimas su vaikų knygų rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi, kuris moka ne tik įdomiai kurti, bet ir stovėti ant galvos.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:58 )

Šiaurės šalių literatūros savaitė PDF Spausdinti Email

Lapkričio 11-17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Šių metų skaitymams pasiūlytos knygos, atspindinčios temą „Šventės Šiaurės šalyse“.

Vaikų grupė pakviesta apsilankyti Pepės Ilgakojinės gimtadienyje. Klausydamiesi, kaip gimtadienis vyko Viloje Vilaitėje, Dembavos progimnazijos ketvirtokai su mokytoja Maryte Trinkūniene ir patys aktyviai dalyvavo šventėje.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 11:00 )


Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019

Pirmokai bibliotekoje PDF Spausdinti Email

 

 

Iškart po rudens atostogų į Dembavos progimnazijos biblioteką pasibeldė pirmokai. Atėjo nelabai suprasdami, kas gi toji biblioteka, kuo ji skiriasi nuo knygyno, ką reiškia „pasiskolinti“ knygą. O kaip tapti skaitytoju, kokių paslapčių turi knygelės, kaip su jomis elgtis – daug dalykų teko sužinoti. Pirmosios knygelės jau skaitytojų rankose. Ar pavyks su jomis susidraugauti?

Greta Kalvienė


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:59 )


Sekmadienis, 17 Lapkritis 2019

Progimnazistai Kings matematikos olimpiados finalininkai PDF Spausdinti Email

 

Dalyvaudami olimpiadose mokiniai pasitikrina savo žinias ir gebėjimus, įgyja daugiau pasitikėjimo, susipažįsta su konkurencija, tobulina socialinius ir emocinius įgūdžius.

Šiais metais trečiokai ir vėl dalyvavo Kings olimpiados matematikos, lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo kvalifikaciniuose etapuose. Geriausiai atlikę užduotis buvo kviečiami į finalą.

Nemunas Grigaliūnas, Ainius Kuliešius ir Ugnius Brazdžius išbandė savo jėgas matematikos finale. Džiaugiamės berniukų sėkme.

Pradinio ugdymo mokytoja Lolita Vyšniauskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:59 )

Tolerancijos diena progimnazijoje PDF Spausdinti Email

 

Lapkričio 16-ąją daugelis demokratinių valstybių  mini tarptautinę Tolerancijos dieną. Mūsų progimnazija taip pat  dalyvavo akcijoje, skirtoje  šiai dienai paminėti.

2019 metų Tolerancijos dienos simbolis –  švyturys. Švyturys rodo saugų kelią laivams.  Taip ir tolerancija  skatina pakantumą kitokiems, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų požiūrių, tautybės, rasės ar  religijos.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 11:01 )


Pirmadienis, 04 Lapkritis 2019

Ekskursija į Vilnių PDF Spausdinti Email

 

 

Rudenišką spalio mėnesio dieną Dembavos progimnazijos šeštokai keliavo  į  Vilnių. Ten planavome aplankyti zoologijos parką „ZooPark“ ir susipažinti  su neįprastais gyvūnais.

„Zoopark“ – tai pirmasis  zoologijos sodas Vilniuje. Jame gyvena virš 60 skirtingų gyvūnų rūšių. Čia iš arti galima pamatyti vieną mažiausių primatų pasaulyje – nykštukinę marmozetę, smalsuolius kačių šeimos  lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje ir pavaišinti nektaru spalvotąsias papūgas loriketas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:18 )


Antradienis, 29 Spalis 2019

Sveikiname PDF Spausdinti Email

Progimnazijos 3 klasės mokinių komanda:Elija, Izabelė, Noja, Skaistė, Arvydas, Emilis, Klaidas, Ugnius – rajono kvadrato varžybų III vietos laimėtoja.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:19 )

Projekto „Gyvenk sveikai ir viskas bus gerai II” veiklos PDF Spausdinti Email

 

Kad bakterijos būna geros ir blogos, žino visi. Gerosios – tos, kurios suraugina maisto produktus: pieną, daržoves. Tik į klausimą, kuo jos naudingos vaikams, nedažnas gali atsakyti. Todėl smalsūs Dembavos progimnazijos mokiniai, mėgstantys viską išbandyti ir atrasti patys, nutarė ištirti gerųjų bakterijų poveikį blogosioms. Bandymus atliko su raugintais kopūstais, morkomis, burokėliais. Rezultatai nenuvylė: šių produktų skysčio „išsigando” ir žuvo visos nuo sugedusių produktų, durų rankenų ar telefonų paimtos bakterijos.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:19 )

PASKAITA „AIŠKUS MATYMAS“ PDF Spausdinti Email

 

 

Spalio 17 dieną Dembavos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai klausėsi paskaitos „Aiškus matymas“, kurią Pasaulinei regėjimo dienai paminėti organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė. Progimnazijoje lankėsi lektorius Stanislovas Kisielius, kuris teigė, kad daugelis prasto regėjimo priežasčių yra psichoemocinės.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:53 )

Kūno kultūros ir fizinio ugdymo edukacinis užsiėmimas PDF Spausdinti Email

 

Spalio 9 ir 10 dienomis Dembavos progimnazija skambėjo nuo muzikos ir vaikų džiaugsmo. Visi progimnazijos mokiniai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukaciniame užsiėmime. UAB funkcinio judėjimo centro treneriai mokiniams vedė aerobikos pamokas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:53 )

Patyriminio ugdymo projektas PDF Spausdinti Email

 

Panevėžio rajono  Dembavos  progimnazijos ketvirtos klasės mokiniai  dalyvauja projekte „Užsiaugink drugelį pats". Projekto tikslas – mokyti vaikus pažinti  bei atsakingai žiūrėti į gamtą ir suteikti žinių apie drugelių gyvenimo ciklą.
Rugsėjo viduryje klasėje apsigyveno šeši „Caligo memnon” drugelių vikšrai. Jie, „atvyko” autobusu iš Vilniuje įsikūrusios įmonės  ,,Kupu kupu tropiniai drugeliai”. Vaikams buvo labai smalsu, kaip galima užsiauginti drugelį patiems. Išklausę įmonės vadovo patarimus ir perskaitę drugelių auginimo rekomendacijas,   progimnazijos ketvirtokai ėmė rūpintis savo naujaisiais gyventojais.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 09:59 )


Sekmadienis, 20 Spalis 2019

Etninės kultūros savaitė Dembavos progimnazijoje PDF Spausdinti Email

 

 

Spalio viduryje Dembavos progimnazijoje vyko jau tradicine tapusi Etninės kultūros savaitė. Ją šiemet integravome į sveikatinimo projekto „Gyvenk sveikai ir viskas bus gerai 2“ veiklas. Pažvelkime į šią savaitę penktoko Emilijaus Trinkūno akimis:

„Vieną dieną skubėjome į mokyklos kraštotyros muziejų, kur vyko įdomi pamoka apie vaistinius augalus. Ją vedė gamtos ir lietuvių kalbos mokytojos. Pamokos metu sužinojome apie žolelių arbatas. Mums pasakojo apie citrininę melisą, raudonėlį ir šalaviją. Mokytojos užplikė visų trijų rūšių arbatų ir mes jų visų pasigardžiuodami ragavome. Prie arbatų mokytojos pasiūlė medaus. Rinkome, kuri arbata skaniausia, ragavome septintokų pagamintų vaisinių saldainių, kurie labai tiko prie žolelių arbatų. Buvo nepaprastai skanu! Per šią pamoką mes sužinojome daug naujo apie vaistines žoleles ir jų naudą žmonių sveikatai“ .

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:20 )

Progimnazija įvertinta už netradicines mokinių sveikatos ugdymo veiklas PDF Spausdinti Email

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame sveikatos ugdymo veiklų konkurse-akcijoje „Sveikatos fiesta 2019“ mūsų progimnaziją lydėjo sėkmė. Konkurse dalyvavo 9177 šalies bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo ugdymo būrelių mokinių, mokytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų ir pedagogų. Vertinimo komisija, peržiūrėjusi dalyvių darbus, nugalėtojomis paskelbė 15 ugdymo įstaigų, kurių 25 atstovus spalio 10–12 d. pakvietė į aktyvių veiksmų dienas – edukacinę išvyką į Lenkiją.

Jos metu keliavome pėsčiomis po Belovežo girią, kurios didybę ir grožį žodžiais sunku nusakyti.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:20 )


Sekmadienis, 13 Spalis 2019

Kaimynų latvių dainos PDF Spausdinti Email

Rugsėjo 26 diena skirta daugiakalbės Europos kalbų įvairovei atskleisti. Šį kartą Dembavos progimnazija pasirinko artimesnę pažintį su mūsų kaimynų latvių kalba. 5–8 klasių mokiniai turėjo išversti A. Auzinio ir E. Igenbergo dainos „Rudens vals“ žodžius. Vienas tekstas, bet vertėjai skirtingi! Pasimatė įdomūs vertėjų stiliaus skirtumai. Per pertraukas progimnazijoje skambėjo dainos latvių kalba – ir šiuolaikinės ir liaudies, ir senos ir naujos. Įdomu buvo girdėti žodžius, panašius į lietuviškus. Tai buvo puiki proga pažvelgti į savo kalbą ir kultūrą kaimyno akimis.

Mokytojos Jekaterina Ledneva

Raimonda Glinskytė

Greta Kalvienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:21 )


Sekmadienis, 06 Spalis 2019

Mokytojų diena PDF Spausdinti Email

Mokytojau,
Duok mokiniui sparnus,
kad jis galėtų jausti, kurti, džiaugtis ir stebėtis,
kad norėtų laime dalytis su kitais.

Duok mokiniui sparnus,
kad jis galėtų skristi tik jam vienam aiškia kryptimi,
taip aukštai, kaip jis pats panorės.

Duok mokiniui sparnus ir pakilk šiam skrydžiui drauge.
Pajusk savo galimybes,
klausykis, stebėk, kurk gyvenimą ir mokyk šito kitus.

(Iš Eigil Kjaergaard ir Rimos Martinėnienės knygos „Nepaprastas pavasaris“)

Mieli Mokytojai, Jūs visada esate mums labai svarbūs, nes Jūs mus mokote ne tik rašyti, skaičiuoti, mąstyti, bet ir gyventi. Jūs – mūsų Mokytojai, kurie padedate suvokti tai, kas bus labai svarbu ateityje... Jūs Mokytojai – mūsų vedliai, vedantys dar nepramintais gyvenimo takais... Ačiū Jums už viską! Ačiū Jums už kantrybę, ištvermę ir žinias, kurias mums suteikiate! Ačiū, Mokytojau, kad esi! Su tarptautine mokytojų diena.

Aštuntokai

Nuotraukos B. Gilienės


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:21 )


Pirmadienis, 23 Rugsėjis 2019

Aštuntokai gilina žinias mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ PDF Spausdinti Email

 

Progimnazijos aštuntokai jau ketvirtus metus dalyvauja mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose. Šį rugsėjį su klasės vadove apsilankė naujame robotikos centre „RoboLabas“, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime, skirtame vaikų kritinio mąstymo lavinimui naudojant kodavimo principus. KTU mokslininkai supažindino su elektronikos ABC, pakvietė aptarti žmogaus ir gamtos santykius bei išnagrinėti veiksnius, įtakojančius žmogaus ir gamtos santykių formavimąsi. Rengėjai siekia, kad ypač jaunieji lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti. Kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai. Užsiėmimas skirtas visiems, besidomintiems programavimu, robotika, inžinerija, kompiuterine muzika.

Birutė Gilie


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:22 )


Sekmadienis, 22 Rugsėjis 2019

Rudenėjančiu Siauruku – pasisemti sveikatos PDF Spausdinti Email

 

 

Penktadienis, rugsėjo tryliktoji. Dembavos progimnazijos mokiniai, mokytojai, tėveliai iš pat ryto Šimtamečiu siauruku, sutūpę į tris vagonus, bildėjo iš Panevėžio geležinkelio stoties į Rekstino mišką. Čia visus pasitiko linksmuolis Skunkas ir pakvietė klases įsikurti stovyklavietes. Užkandę dalyviai žvaliai prisistatė linksmomis skanduotėmis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė neleido atsipūsti ir skubiai organizavo linksmą muzikinę mankštą „Prisijunk ir tu“. Prasimankštinę dalyviai jau galėjo dalyvauti ir draugiškose sportinėse tarpklasinėse varžybose, kurias organizavo mokytojai Liuda Žilinskienė ir Virginijus Kulbokas.

Meninius gebėjimus komandos atskleidė iš rastos gamtinės medžiagos dėliodamos Gamtos gėrybių kilimus. Vėl stovyklautojus judėti kvietė mokytoja Dainora Venslovienė, siūlydama Beždžioniukų diskoteką.

Gražiai sutvarkę stovyklavietes, pasisėmę sveikatos ir džiugios nuotaikos, netradicinio ugdymo dienos dalyviai Šimtamečiu siauruku grįžo į Panevėžį.

Greta Kalvienė

Nuotraukos Virginijaus Kulboko, Birutės Gilienės

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:22 )


Pirmadienis, 02 Rugsėjis 2019

Mokslo metų pradžios šventė PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 06 Gruodis 2019 21:23 )


Pirmadienis, 17 Birželis 2019

Piešinių konkurso laureatas PDF Spausdinti Email

Siekiant ugdyti atvirą, dėmesingą žmogui ir aplinkai vaiką,  gebantį kūrybiškai  išreikšti savo požiūrį bei  nuostatas į gamtą, Panevėžio gamtos mokykla jau 23 metus rengia  tarptautinį piešinių konkursą ,,Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:37 )


Penktadienis, 07 Birželis 2019

ANT VĖJO SPARNŲ PDF Spausdinti Email

 

Mūsų mokyklos pradinukai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, su juos ugdančiais pedagogais ir švietimo pagalbos teikėjais, dalyvavo konkurse ,,Ant vėjo sparnų“. Tai visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto ,,Žvilgsnis – 3” renginys. Konkursą inicijavo ir rengė Panevėžio rajono pedagoginė psichologinė tarnyba. Konkursas skirtas paminėti Tarptautinėms šeimos ir vaikų gynimo dienoms.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:40 )


Pirmadienis, 03 Birželis 2019

Išvyka į Šiaulius PDF Spausdinti Email

 

 

Gegužės 27 d. progimnazijos 7–8 klasių mokiniai su savo klasių vadovėmis išsiruošė į Šiaulius. Pirmiausia aplankėme „Rūtos“ saldainių fabriką. Ten susipažinome su šokolado atsiradimo istorija, o vėliau ir patys turėjome galimybę pasigaminti šokoladinių saldainių.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2020 10:01 )


Ketvirtadienis, 30 Gegužė 2019

Projektas "Šiandien aš karys" PDF Spausdinti Email

Pirmą kartą Panevėžio RKPKS verbuotojai gegužės mėnesį  organizavo projektą "Šiandien aš karys!" ir  su jo tikslais supažindino  Dembavos progimnazijos aštuntokus.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:39 )

Jauniausiųjų tyrėjų darbai PDF Spausdinti Email

 

Patys jauniausieji gamtos tyrėjai: Vaida, Orinta, Dorotėja, Austėja, Elvita, Gabrielė ir Nojus ne tik gerai mokosi, bet ir po pamokų ugdosi mokslinio tyrimo pradmenis. Jie dalyvauja tarptautiniame gamtotyros projekte „Medžių asmens sargybiniai“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:41 )


Antradienis, 28 Gegužė 2019

Tapybos darbų paroda PDF Spausdinti Email

 

Gegužės 17 dieną  progimnazijoje buvo atidaryta   6 klasės mokinio Roko Serafino tapybos darbų  paroda  „Mano pirmieji piešiniai“. Mokinio darbai traukia akį  ryškiomis ir sodriomis spalvomis.  Rokas teigia, kad  piešdamas  jaučia laisvumą ir atsipalaidavimą, mėgsta išbandyti įvairias dailės raiškos priemones, bet labiausiai jam patinka  piešti gamtą. Nežiūrint to,  jo darbuose gausu ir abstrakčių vaizdinių.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:41 )

Konkursas „Mano žalioji palangė“ PDF Spausdinti Email

 

 

Progimnazijos trečios klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Vilniaus universiteto Botanikos sodo organizuotame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už tą aplinką.

Šių metų konkurso „Mano žalioji palangė“ tema – „Pasaulis ant mano palangės“. Konkursui buvo pateikta daugiau nei 770 darbų, iš kurių komisija atrinko 30 laureatų, tarp kurių patekome ir mes.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:45 )


Pirmadienis, 27 Gegužė 2019

„Sportas visiems“ PDF Spausdinti Email

 

Gegužės 10 dieną Dembavos progimnazijoje vyko renginys  „Sportas visiems“ – Pound treniruotė judėjimo sveikatos labui dienai paminėti, kurią organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė. Treniruotę vedė trenerė Audra Petronaitytė.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:45 )


Trečiadienis, 22 Gegužė 2019

Bėgimo varžybos PDF Spausdinti Email

 

Gegužės 17 d. Dembavos progimnazijos  mokiniai dalyvavo bėgimo varžybose olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio miesto mero taurei laimėti. Renginys vyko Panevėžio miesto širdyje – Senvagėje. Varžybų tikslas – populiarinti bėgimą kaip vieną iš sveikatinimo priemonių, sudaryti sąlygas bėgikams parungtyniauti tarpusavyje, išaiškinti geriausius bėgikus. O svarbiausia – skatinti aktyvų poilsį.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:46 )


Pirmadienis, 06 Gegužė 2019

KONKURSAS ,,ŽAIDŽIU ŽODŽIU“ PDF Spausdinti Email

 

 

Balandžio 30 d. trečiokės Evita, Elena ir Ofelija, lankančios logopedines pratybas, dalyvavo Panevėžio rajono trečių klasių mokinių, lankančių logopedines pratybas ir specialiojo pedagogo pamokas, konkurse ,,Žaidžiu žodžiu“. Konkursas vyko Panevėžio rajono švietimo centre. Mokines konkursui parengė ir dalyvavo kartu - mokyklos logopedė.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:45 )


Sekmadienis, 28 Balandis 2019

Projektas „Mūsų namai – dorybių Žemė“ PDF Spausdinti Email

 

Tarptautinio socialinio projekto „Mūsų namai – dorybių Žemė“ rengėjai siekia suburti geranoriškus planetos žmones, kuriems rūpi įtvirtinti Žemėje taiką, perėjimą prie sveiko, doro, ekologiško gyvenimo būdo. Mūsų progimnazijos bendruomenė nedelsdama atsiliepė į organizatorių kvietimą ir visą Žemės mėnesį aktyviai įsijungė į projekto veiklas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:39 )

„KŪNAS STIPRUS – AŠ SVEIKAS“ PDF Spausdinti Email

 

 

Balandžio 12 dieną  Dembavos progimnazijos trečiokams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė vedė aktyvaus mokymo pamoką „ Kūnas stiprus – aš sveikas“, kuria paminėjome Pasaulinę sveikatos dieną. Pamokos metu, skambant šiuolaikinei muzikai ir lydint geroms emocijoms, stiprinome savo kūną tam tikrais energingais pratimais, po jų atlikome tempimo pratimus.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:47 )

Paskaita „Alkoholio ir tabako poveikis žmogaus organizmui“ PDF Spausdinti Email

 

Balandžio 18 dieną Dembavos progimnazijoje, visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Valentinos Kaušakienės kvietimu, lankėsi puiki lektorė, psichologė, metodininkė, Tarptautinės blaivybės akademijos profesorė Tatjana Ščiurina. Ji skaitė paskaitą 5–8 klasių mokiniams.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:42 )

Konferencija „Gamta ir mes“ PDF Spausdinti Email

 

Balandžio 12 d. progimnazijos jaunieji tyrėjai skaitė pranešimus Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje vykusioje respublikinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Gamta ir mes“. Visi gavo dovanų dar spaustuvės dažais tebekvepiančias knygutes „Gamta ir mes“, kuriose publikuojami atliktų darbų aprašymai.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:43 )


Pirmadienis, 15 Balandis 2019

Konferencija „Aplinka ir aš“ PDF Spausdinti Email

 

Dembavos progimnazijos mokiniai ir mokytojai visada jaučiasi laukiami Panevėžio gamtos mokykloje. Balandžio 10 d. buvome pakviesti į mokinių gamtininkų mokslinę konferenciją „Aplinka ir aš“. Joje klausėmės pranešėjų iš kitų mokyklų bei pristatėme savo nuveiktus darbus.

Trečiokas Vainius Leliukas klausytojus supažindino su savo šeimos bitynu. Ketvirtokas Emilijus Trinkūnas, septintokės Gabrielė Abukavičiūtė, Diana Litvinaitė, Beatričė Vanagaitė ir Jovilė Vizbaraitė papasakojo apie atliktus mokslinius-tiriamuosius darbus.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:42 )

Knygos padeda neskubėti PDF Spausdinti Email

 

 

Pasaulinę vaikų knygos dieną, balandžio 2-ąją, visi progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo proto mūšio „Knygos padeda neskubėti“ I ture. Iš geriausių dalyvių buvo suformuota 3–4 klasių skaitytojų komanda, kuri balandžio 11 dieną garbingai atstovavo mokyklai rajoniniame ture.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:43 )


Ketvirtadienis, 11 Balandis 2019

Dalyvavimas LIONS QUEST programoje ,,Paauglystės kryžkelės“ PDF Spausdinti Email

 

Dembavos progimnazijos 5-8 klasių vadovai ir soc. pedagogė balandžio 2-4 dienomis dalyvavo LIONS QUEST programoje  ,,Paauglystės kryžkelės”,  kuri skirta progimnazijoms ir     pagrindinėms mokykloms ir pritaikyta darbui 5-8 klasėse.

Tai  moksliniais įrodymais pagrįsta programa, kuri padeda mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką ir ugdyti gyvenimo įgūdžius, padedančius mokiniams išgyventi paauglystės metus. LIONS QUEST „Paauglystės kryžkelės“ programa padeda jiems   priimti tinkamus sprendimus,  efektyviai spręsti  problemas, lengvai bendrauti. Šie įgūdžiai  būtini sėkmingam gyvenimui šiuolaikiniame pasaulyje.  Programa ugdo sveikos gyvensenos principus, moko, kaip susitvarkyti su emocijomis gyvenimo krizių metu, padeda formuotis asmenybėms ir būsimiems Lietuvos lyderiams bei  skatina bendruomeniškumo jausmą. Progimnazijos mokytojai įgijo žinių, kaip ugdyti mokinių bendrąsias kompetencijas, loginį, lingvistinį,  erdvinį, muzikinį, asmenybinį bei  tarpusavio santykių intelektus, mokėsi taikyti pamokose įvairius mokymo(si) metodus.

Dėkojame  VšĮ „LIONS QUEST LIETUVA“ seminaro  instruktoriui Tomui Rakovui už profesionaliai pateiktą medžiagą.

Mokyt. L.Palionienė

Soc. pedagogė A.Žygelienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:43 )

Mėnuo be patyčių PDF Spausdinti Email

Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“  kovo mėnesį paskelbė sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“.

Mūsų progimnazija taip pat palaikė šią idėją. 1-8  klasėse vyko klasės  valandėlės, pokalbiai apie tai,  kaip likti neabejingiems patyčių problemoms mokykloje, kaip  skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų ir suaugusiųjų santykius. Progimnazijos  soc. pedagogė ir psichologė rekomendavo 6–8 klasių  mokiniams pažiūrėti  filmą patyčių tematika. Mokiniai  turėjo galimybę ant molberto parašyti,  kaip jie jaustųsi, jei iš jų niekas nesityčiotų. Kovo mėnesį mūsų progimnazijoje vyko gerumo akcijos: „Draugų šalis“ (1-4 klasėse),  „Draugystės ratu“ (5-6 klasėse), „Mes už draugystę“ (7-8 klasėse).

Visa mokyklos bendruomenė pritarė, kad mūsų progimnazijoje patyčios netoleruojamos. Džiaugiamės mokydamiesi mokykloje be patyčių!

Progimnazijos prezidentė B.Vanagaitė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:44 )


Antradienis, 02 Balandis 2019

Tarptautinė KINGS olimpiada PDF Spausdinti Email

 

 

 

KINGS - tai didžiulė, daugialypė tarptautinė bendruomenė, tvirtai stovinti ant tarpvalstybinės draugystės pamatų ir garsinanti ją unikaliais talentais. Kings olimpiados jungia daugiau nei 300 000 žiniukų iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos bei Gruzijos! Komanda siekia puoselėti visuomenės švietimo idėją bei kurti naują, novatorišką ir unikalią jos viziją, pagrįstą nuolatine perspektyva tobulėti ir augti kiekvienam norinčiam! Čia svarbūs ne tik akademiniai rezultatai, bet ir iniciatyva, kūrybiškumas bei strateginio mąstymo įgūdžiai.

Džiugu, kad kvalifikaciniame matematikos KINGS etape dalyvavo 24 mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai. Iš jų net 10 surinko 100% taškų. Tai penktokai Leticija Mikulėnaitė, Faustas Mežaniec, Arminas Astafejevas, šeštokai Kotryna Varnauskaitė, Augustė Turulytė, Donatas Šleivys, septintokai Jovilė Vizbaraitė, Beatričė Vanagaitė, Mantvydas Rutkauskas ir Gustas Ramonenka.

Matematikos mokytoja Birutė Gilienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 02 Balandis 2019 19:00 )

RESPUBLIKINIS PIEŠINIŲ KONKURSAS ,,MANO SVAJONĖ“ PDF Spausdinti Email

 

Šių metų vasario ir kovo mėnesį Radviliškio Vinco Kudirkos progmnazijoje vyko respublikinis piešinių konkursas „Mano svajonė”. Renginį organizavo ir vykdė Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pagalbos mokiniui specialistės kartu su bendrapartneriu Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedra.

Konkurse dalyvavo penki mūsų mokyklos trečiokai, lankantys logopedines pratybas. Piešiniais vaikai išreiškė savo slapčiausius norus ir troškimus, tikėdamiesi, kad jie kada nors išsipildys.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:40 )

Technologijų olimpiados nugalėtojai PDF Spausdinti Email

 

Kovo mėnesį Raguvos gimnazijoje įvyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiados „Mano laiškas rytojui“ II etapas. Olimpiadoje dalyvavo 23  Panevėžio rajono 7–12 klasių mokiniai. Jie dirbo dviejose kūrybinės veiklos grupėse: konstrukcinių medžiagų technologijų bei taikomojo meno ir  tekstilės bei aprangos.

Džiaugiamės mūsų progimnazijos mokiniais, tapusiais olimpiados nugalėtojais:  aštuntokais D. Bužinsku (II vieta), B. Armonu (III vieta), septintoke G. Abukavičiūte  (III vieta). Dėkojame ir septintokei  B. Vanagaitei  už  sukurtą puikų darbą.

Mokytoja K. Rapševičienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:47 )

Konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ PDF Spausdinti Email

 

Kovo 16 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Šiame konkurse dalyvavo ir Dembavos  progimnazijos mokiniai, pristatę savo tiriamuosius gamtamokslinius darbus.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:49 )


Ketvirtadienis, 28 kovas 2019

Meno terapijos paskaita 5 klasės mokiniams PDF Spausdinti Email

 

Kovo 15 dieną Dembavos progimnazijos penktokai įdomiai  paminėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Kaušakienė  mokiniams suorganizavo edukacinę meno terapijos paskaitą. Jos metu  meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA edukatorė R. Klevinskienė papasakojo  apie tapymą ant vandens bei šio   tapybos būdo kilmę. Mokiniai sužinojo, kad šiam procesui yra naudojami augalinės kilmės dažai ir iš natūralių medžiagų pagaminti teptukai. Meno terapijos pagrindinis principas – geriau suprasti pasąmonines problemas ir  piešiant patirti  relaksaciją. Lašindami dažus ant vandens ir  specialiais pagaliukais kurdami  įvairius raštus mokiniai patyrė geras emocijas  ir žavėjosi gautu galutiniu rezultatu.   Stebėdami spalvų žaismą  ir linijų įvairovę, jie  bandė nusakyti savo nuotaiką, jausmus, įspūdžius.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:42 )


Pirmadienis, 25 kovas 2019

Sveikinimas PDF Spausdinti Email


Matmintinis – žodis, sudarytas iš žodžių „MATematikos MINTINas skaičiavimas“. Šiuo žodžiu apibūdinama kompanijos Miksike sukurta mintino skaičiavimo lavinimo programa, kurios pagrindu vyksta tarptautinis turnyras. Žaidžiant šį žaidimą lavinamas mintinas skaičiavimas, skatinama greita reakcija.

Šiais metais respublikinis finalas vyko Kaune Vytauto Didžiojo  Universiteto Informatikos fakultete.

Mūsų progimnazijos 2 klasės mokinys Nemunas Grigaliūnas dalyvavo 1-3 klasių grupėje ir jo rezultatas buvo 7 respublikoje. Sveikiname!

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:48 )

Pasaulinė Dauno sindromo diena - kovo 21 d. PDF Spausdinti Email

 

Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma.

Dembavos bendruomenė prisidėjo prie socialinės akcijos, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:48 )


Sekmadienis, 24 kovas 2019

Lietuvių kalbos dienos Dembavos progimnazijoje PDF Spausdinti Email

 

 

Jau ketvirtą kartą mūsų šalyje nuo  Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios rengiamos Lietuvių  kalbos dienos, skirtos lietuvių kalbos sklaidai ir prestižui didinti.   Dembavos progimnazijos bendruomenė  taip pat prisideda prie šios gražios iniciatyvos.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:49 )

Gerosios patirties sklaida PDF Spausdinti Email

 

Rita Rožėnienė, Dijana Mazaliauskienė

Smilgių gimnazijos ir Dembavos progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos bendradarbiauja siekdamos tobulinti profesines kompetencijas, dalintis sukaupta patirtimi.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:50 )


Trečiadienis, 13 kovas 2019

KAD DANTUKAI BŪTŲ SVEIKI! PDF Spausdinti Email

 

 

Kovo 12 dieną Dembavos progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė pirmos klasės mokiniams skaitė paskaitą „Kad dantukai būtų sveiki“. Pirmokai buvo mokomi, kaip reikia taisyklingai valyti dantukus. Su vaikais kalbėjome, kas gali nutikti, jei neprižiūrėsime dantukų. Pirmokams buvo priminta, kad kartą per metus būtina apsilankyti pas gydytoją-odontologą, kuris patikrins dantų būklę ir padengs dantukus specialia, dantis apsaugančia medžiaga – silantais. Vaikai noriai diskutavo dantų priežiūros klausimais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:48 )


Ketvirtadienis, 07 kovas 2019

Progimnazijos muziejuje – „Smalsučiai“ PDF Spausdinti Email

 

Vasario mėnesį progimnazijos muziejus visada laukia svečių iš Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“. Šiemet priešmokyklinukų sugužėjo net 17, juos atlydėjo 3 auklėtojos. Būsimieji pirmokai jau žinojo, kas yra muziejus, net įsirengė nedidelį muziejuką savo grupėje.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:50 )


Trečiadienis, 06 kovas 2019

Dokumentai PDF Spausdinti Email

2014-2015 mokslo metų netradicinio ugdymo veiklos

2014-2015 mokslo metais progimnazijoje veikiantys neformaliojo švetimo užsiėmimai

Prašymas dėl priėmimo į neformaliojo švietimo užsiėmimus

Prašymas dėl mokinio priėmimo į Panevėžio rajono Dembavos progimnaziją

Prašymas dėl mokinio išbraukimo iš Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos

Vaikų iki 14 metų priėmimo į Panevėžio rajono Dembavos progimnaziją sutartis

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 12 Lapkritis 2018 14:46 )


Ketvirtadienis, 28 Vasaris 2019

„Žiniuko“ konkursas PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:45 )


Sekmadienis, 24 Vasaris 2019

Patirties sklaida tarptautinėje konferencijoje PDF Spausdinti Email

 

Per mokinių atostogas Panevėžyje vyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“. Joje dalyvavo mūsų progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Marytė Trinkūnienė, ugdymo karjerai koordinatorė Jekaterina Ledneva ir biologijos mokytoja Aldona Klebonaitė.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:51 )


Pirmadienis, 18 Vasaris 2019

Renkame Metų knygas 2018 PDF Spausdinti Email

 

Sausio–vasario mėnesiais, kaip ir kasmet, atliekame labai svarbų darbą – renkame Metų knygas. Šiemet iš pristatyto Vaikų knygų 2018 penketuko išrinkome Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygą „Sibiro haiku“, o Paauglių kategorijoje – Justino Žilinsko „Kaukas Gugis ir kerų karas“. Nekantriai laukiame, kol bus paskelbti visos Lietuvos balsavimo rezultatai.

Bibliotekininkė Greta Kalvienė


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:52 )


Sekmadienis, 10 Vasaris 2019

Piešinių konkursas „Sveikas maistas“ PDF Spausdinti Email

 

Vasaris – sveikatos mėnuo, tad skatinant vaikų kūrybiškumą visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė vasario 8 dieną organizavo antrokams piešinių konkursą „Sveikas maistas“. Vaikai turėjo progą turimas žinias perteikti piešinyje, lavinti vaizduotę.            Džiugu, kad antrokai supranta sveiko maisto esmę. Visi darbai – gražūs ir spalvingi. Gražiausi piešiniai atrinkti ir sukabinti progimnazijos sveikatos stende.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 26 Rugpjūtis 2019 10:40 )


Pirmadienis, 21 Sausis 2019

Nykštukų pasakos PDF Spausdinti Email

 

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos trečios klasės mokiniai viešėjo Dembavos  lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ ­­– vykdydamos  glaudų progimnazijos ir lopšelio-darželio bendradarbiavimą, įstaigos organizuoja bendras veiklas.

Susitikimo metu mažieji žiūrovai išvydo tris muzikines „Nykštukų pasakas“. Scenoje buvo improvizuojama trečioko Vainiaus sukurta pasaka „Nykštukas ir pūkas“. Vaikus nuotaikinga daina linksmino net dvi raudonkepuraitės, į šventę atvykusios su savo pusbroliu. Šventinius pietus virusi snieguolė vaišino sriuba septynis nykštukus.

Naujose erdvėse vaidinę trečiokai pasijuto tikrais artistais. Smagu buvo po vaidinimo pavaikščioti po grupes, prisiminti darželyje praleistas dienas.

Dembavos progimnazijos mokytoja metodininkė Marytė Trinkūnienė,

Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jovita Niauronienė

Skaityti toliau...


Trečiadienis, 16 Sausis 2019

„Atmintis gyva, nes liudija“ PDF Spausdinti Email

 

Istorijos mokytoja G.Kereišaitė


Dembavos progimnazijos bendruomenė prisijungė prie šalies mastu organizuotos pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos Sausio 13-osios aukoms paminėti.Šia iniciatyva prisimename 1991-uosius metus, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 22 Sausis 2019 13:57 )


Sekmadienis, 13 Sausis 2019

Ir skanu, ir sveika PDF Spausdinti Email

 

 

Šių metų sausio 11 dieną Dembavos progimnazijos 2–4 klasių moksleiviams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė skaitė paskaitą apie sveiką mitybą „Ir skanu, ir sveika“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:38 )

Nuoširdus bendradarbiavimas PDF Spausdinti Email

 

 

Dembavos progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės auklėtoja Aldona Liutkevičienė ir grupės mokiniai nuoširdžiai bendradarbiauja su Dembavos kultūros įstaigos darbuotojais, rengia bendrus renginius, šventes, popietes.

Darbuotoja Vitalija Daugėlienė ketvirtadieniais grupėje veda „Dailiapirščių “būrelio užsiėmimus.

Išradingais kūrinėliais puošiame grupės patalpas, sveikinimo atvirukais ir darbeliais pradžiuginom vienišus senelius ir Lavėnų socialinės globos namų gyventojus. Bendradarbiavimą tęsime ir ateinančiais 2019 metais.

Dainora Venslovienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:36 )

Adventinė popietė PDF Spausdinti Email

Gruodžio 14 dieną  Dembavos progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės auklėtoja, mokiniai ir muzikos mokytoja Vida Nuobarienė  kartu su savo vadovaujamu  su  1-4 klasių  mokinių ansambliu, šokių mokytoja Dainora Venslovienė su mažaisiais šokėjais bei kultūros darbuotoja Vitalija Daugėlienė organizavo adventinę  popietę „Kalėdas pasitinkant“, giedojo  kalėdines giesmes, žaidė, kūrė  kalėdinius sveikinimus.

Mokiniai, teisingai išsprendę kryžiažodį,   buvo apdovanoti prizais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Mokyt. A.Liutkevičienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:35 )


Ketvirtadienis, 10 Sausis 2019

2019 m. finansinių ataskaitų rinkiniai PDF Spausdinti Email

2019 m. I ketvirčio finansinės ataskaitos:

2019 m. I ketvirčio finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas

VSAFAS "Finansavimo sumos"

Biudžeto išlaidų ataskaita;

Finansinės būklės ataskaita;

Veiklos rezultatų ataskaita;

2019 m. II ketvirčio finansinės ataskaitos:

VSAFAS "Finansavimo sumos"

Biudžeto išlaidų ataskaita;

Finansinės būklės ataskaita

Veiklos rezultatų ataskaita;

2019 m. III ketvirčio finansinės ataskaitos:

VSAFAS "Finansavimo sumos"

Biudžeto išlaidų ataskaita;

Finansinės būklės ataskaita;

Veiklos rezultatų ataskaita

2019 m. IV ketvirčio finansinės ataskaitos

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019 20:59 )

2018 m. finansinių ataskaitų rinkiniai PDF Spausdinti Email

2018 m. finansinių ataskaitų rinkiniai

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 15 Balandis 2019 17:44 )

Privatumo politika PDF Spausdinti Email

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos privatumo politika

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 10 Sausis 2019 18:44 )

Matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas PDF Spausdinti Email

 

8 klasės mokiniai dalyvavo Nacionalinio egzaminų centro organizuotame  matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse, kurio klausimai nukreipti į mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, bendrąsias kompetencijas ir žinių taikymą konkrečiose praktinėse situacijose.

Geriausiai sekėsi Dominykui Kuliešiui. Jis apdovanotas Švietimo ir mokslo ministerijos ir Nacionalinio egzaminų centro konkurso laimėtojo diplomu. Antras rezultatas Herkaus Grigaravičiaus, trečias – Evos Augulytės. Džiaugiamės visais aštuntokais, kurie yra neabejingi gamtos ir matematikos mokslams ir noriai dalyvavo šiame konkurse.

Mokytoja Aldona Klebonaitė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:37 )

Sveikatinimo projektas PDF Spausdinti Email

 

Kiekvienas projektas turi pradžią ir pabaigą. Gaila, bet progimnazijoje baigėsi specialios visuomenės sveikatos rėmimo programos sveikatinimo projektas „Gyvenk sveikai ir viskas bus gerai“. Projekto tikslas – ugdyti visos progimnazijos bendruomenės sveikos gyvensenos sampratą, skatinant rinktis sveiką gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:39 )


Pirmadienis, 07 Sausis 2019

Jau knygelės suskaičiuotos PDF Spausdinti Email

 

Baigiantis metams įprasta suvesti rezultatus. Progimnazijos bibliotekoje 2018 metais skaitytojų netrūko, tačiau aktyviausi buvo pirmokai Miglė Grybytė ir Tomas Žalo, antrokai Izabelė Židonytė, Dija Bosaitė ir Nemunas Grigaliūnas, penktokas Faustas Mežaniec, šeštokė Meda Chusainovaitė, septintokas Mantvydas Rutkauskas ir aštuntokė Ugnė Ramaškaitė. Paskutiniame 2018 metų progimnazijos rytmetyje jie apdovanoti padėkos raštais.

Kasmet progimnazijos bendruomenė dalyvauja prezidentės inicijuojamoje akcijoje „Knygų Kalėdos“. Šiemet skaitytojai bibliotekai padovanojo net 40 knygų. Biblioteka nuoširdžiai dėkoja už dosnumą, o knygelės nekantriai laukia savo skaitytojų.

Bibliotekininkė Greta Kalvienė


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:38 )


Sekmadienis, 06 Sausis 2019

Olimpinės savaitės prizas PDF Spausdinti Email

 

 

Dembavos progimnazijos 1 klasės mokiniai dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo  ministerijos bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotame projekte „Olimpinė savaitė“, kurios tikslas – daugiau dėmesio skirti fiziniam mokinių aktyvumui ir sveikai gyvensenai.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:40 )


Trečiadienis, 19 Gruodis 2018

Iniciatyva „Man rūpi“ PDF Spausdinti Email

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo iniciatyvą „Man rūpi“, skirtą mokinių aktyvaus pilietiškumo bei demokratinių vertybių stiprinimui. Mūsų progimnazijos 7–8 klasių mokiniams rūpi tobulinti socialinius įgūdžius ir ugdytis atsakingą požiūrį į savo gyvenamąją aplinką, todėl jie nuo idėjos iki rezultato aprašė ir iniciatyvos organizatoriams pristatė progimnazijoje įgyvendinto projekto „Dovana Lietuvai“ gerąją patirtį. Tai konferencija „Ir aš išjudinsiu Žemės rutulį“ drauge su Dembavoje įsikūrusių įmonių atstovais, trejus metus organizuota Kaimynų diena, edukacinės programos „Vaistažolių paslaptys“ veiklos progimnazijos muziejuje.

Iniciatyvos baigiamojo renginio šiais metais nebuvo, tačiau metų pabaigoje mokyklą pasiekė net 26 Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro padėkos – kiekvienas mokinys buvo įvertintas ir apdovanotas už dalyvavimą ekologinėje ir pilietinėje iniciatyvoje „Man rūpi“.

Iniciatyvos vadovės G. Kalvienė, A. Klebonaitė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:41 )


Sekmadienis, 16 Gruodis 2018

Eglutės įžiebimas PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 06 Sausis 2019 22:14 )

Mokiniai kuria eglutės dekoracijas PDF Spausdinti Email

 

Rankdarbių būrelio metu mokiniai noriai kuria įvairias puošmenas stilizuotai kalėdinei dekoracijai – iš  veltinio  siuva kojinaites – batukus.

Dailės ir technologijų mokytoja Kristina Rapševičienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 06 Sausis 2019 22:14 )

Advento laukimas PDF Spausdinti Email

Adventas - tai laikotarpis, skirtas pasiruošti Kristaus atėjimui į pasaulį. Seniau, laukdami  Kalėdų, ilgais advento vakarais  kaimynai rinkdavosi vieni pas kitus, bendraudavo, puošdavo namus, dainuodavo adventinio laikotarpio  dainas.  Ir šiandien  namai puošiami  ne tik eglutėmis, bet ir advento vainikais.

Pirmąją advento savaitę stabtelti ir pabūti kartu, pasidalinti savo mintimis ir idėjomis bei kartu pasigaminti advento vainiką Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos mokytojos Rita Rožėnienė ir Lolita Vyšniauskienė sukvietė mokyklos bendruomenės narius – mokinius, jų tėvelius ir mokytojus. Tą vakarą susirinko  išties didelis būrys šeimų. Septintos klasės mokinė renginio pradžioje visiems susirinkusiems papasakojo  advento vainiko  atsiradimo istoriją, pristatė jo spalvų ir žvakių simboliką. Jaukaus vakaro metu  vaikai kartu su savo šeimos nariais iš šieno pynė advento vainikus,  puošė juos  įvairiomis gamtinėmis medžiagomis bei  dekoro detalėmis.  Visi džiaugėsi smagiai  praleidę laiką   ir nuoširdžiai dėkojo už suteiktą galimybę pabūti kartu.

Tą vakarą  kiekvienas į savo namus parsinešė dalelę šilumos ir jaukumo, uždegė pirmąją advento vainiko  žvakutę, simbolizuojančią Kristaus gimimo stebuklą,  bei maloniu bendravimu praskaidrino ilgą prieškalėdinį vakarą.

Dailės ir technologijų mokytoja Kristina Rapševičienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 06 Sausis 2019 22:16 )


Antradienis, 11 Gruodis 2018

Rašinio ekologine tema konkurso baigiamasis renginys PDF Spausdinti Email

 

7 klasės mokinės Gabrielė Abukavičiūtė ir Beatričė Vanagaitė rašė rašinius ekologine tema ir buvo pakviestos dalyvauti Panevėžio rajono savivaldybės administracijos organizuoto konkurso baigiamajame renginyje Panevėžio gamtos mokykloje.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 14:41 )


Ketvirtadienis, 29 Lapkritis 2018

Matematikos pamoka banke PDF Spausdinti Email

 

Lapkričio 12 d. Dembavos progimnazijos antrokai lankėsi Swedbanko Panevėžio skyriuje, kur vyko matematikos pamoka tema „Pinigai“ ir karjeros planavimo užsiėmimas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 21 Gruodis 2018 19:50 )

Jaunųjų futbolistų sėkmė PDF Spausdinti Email

 

 

Lapkričio 28 d. mūsų progimnazijos mergaičių komanda: Austėja Lamanauskaitė, Ugnė Bužinskaitė, Dominyka Bruklytė, Beatričė Vanagaitė, Diana Litvinaitė, Samanta Sadzevičiūtė, Vakarė Kiaunytė ir Eva Augulytė dalyvavo rajono mokyklų mergaičių futbolo 5x5 varžybose. Jaunosios futbolistės nugalėjo Ramygalos ir Krekenavos gimnazijų bei  Upytės pagrindinės mokyklos komandas, užėmė I vietą ir iškovojo teisę dalyvauti šalies kaimo vietovių mokyklų zoninėse varžybose.

Lapkričio 21 d. mūsų  progimnazijos berniukų komanda:  Arminas Astafejevas, Džiugas Keliuotis,  Mantvydas Rutkauskas, Kristupas Medutis, Jokūbas Kriaupa, Francesco Cambareri, Gustas Ramonenka ir Karolis Carenko rajono mokyklų berniukų futbolo 5x5 finalinėse varžybose užėmė II vietą.

Mokytoja Liuda Žilinskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 06 Sausis 2019 22:15 )

Tolerancijos raktas PDF Spausdinti Email

 

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena.

Šiemet šios dienos simbolis – TOLERANCIJOS RAKTAS. Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 21 Gruodis 2018 19:56 )

Kibernetinė priklausomybė PDF Spausdinti Email

Kibernetinė priklausomybė

 

Lapkričio 27 d. mūsų progimnazijoje lankėsi psichologas, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos krašto pirmininkas Artūras Šiukšta .

Lektorius 5–6 klasių mokinius supažindino su kibernetine priklausomybe. Internetas, mobilusis telefonas, Facebook ne tik teikia neribotas mokymosi, pažinimo galimybes, bet ir gali būti žalingas besivystančiai asmenybei. Kalbėta apie kibernetinės priklausomybės pavojų sveikatai, psichologinę įtampą, nerimą, apie elektroninę spinduliuotę. Dėl šios priklausomybės šeimoje nelieka tarpusavio bendravimo, šiltų tarpusavio santykių.

Artūras Šiukšta paminėjo, kad būtina skaityti knygas, užsiimti kūrybine, sportine veikla, realiai bendrauti, kad vystytųsi intelektas, būtų išlaikomas dėmesys, jaunimas nesijaustų vienišas, mokėtų kokybiškai bendrauti ir bendradarbiauti.

Socialinė pedagogė Aida Žygelienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 06 Sausis 2019 22:17 )


Trečiadienis, 28 Lapkritis 2018

Konferencijoje “Aš – Žemės dalis” PDF Spausdinti Email


Panevėžio Rožyno progimnazijoje vyko Panevėžio miesto ir rajono 1-4 klasių mokinių mokslinė – praktinė konferencija „AŠ – ŽEMĖS DALIS“. Konferencijos tikslas - plėsti ir gilinti mokinių žinias apie gamtą, ekologiją ir aplinkosaugą, formuoti aplinkai palankų elgesį kasdieniame gyvenime, ugdyti ekologinį mąstymą, gebėjimą sąmoningai rūpintis savo sveikata.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 21 Gruodis 2018 19:57 )

Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada PDF Spausdinti Email

 

Lapkričio 20 dieną septintos klasės mokiniai Diana Litvinaitė, Beatričė Vanagaitė ir Kristupas Medutis dalyvavo Elektronikos platintojų asociacijos organizuotoje Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje, kuri vyko Kauno technologijos universiteto virtualioje erdvėje. Olimpiados dalyviai 1400 septintų–aštuntų klasių mokinių iš 108 Lietuvos mokyklų.

Mūsų septintokai per progimnazijai skirtą laiką atliko 30 užduočių apie atliekų rūšiavimą, energijos taupymą, globalines problemas, žiedinę ekonomiką ir ,,0 atliekų“ filosofiją. Geriausiai sekėsi Beatričei – ji surinko 70 taškų iš 100 galimų. Bet laimėjo visi dalyvavusieji, nes įdomiai pateikti klausimai skatina domėtis aplinkosauga, siekti naujovių, formuotis gamtai draugiškus įpročius ir labiau rūpintis mus supančia aplinka.

Mokytojos A. Klebonaitė, L. Žilinskienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 06 Sausis 2019 22:17 )


Sekmadienis, 25 Lapkritis 2018

Progimnazijos ir karjeros diena PDF Spausdinti Email

Žmogaus gyvenime vienas svarbiausių dalykų yra teisingai pasirinkti profesiją, tačiau labai dažnai jauni žmonės nežino, kuo norėtų būti, su kokia sritimi norėtų sieti savo ateitį. Štai todėl ypač svarbu mokykloje sudaryti sąlygas ugdytis karjeros kompetencijas.

To tikslo siekiant visi Dembavos progimnazijos mokiniai per tradiciškai rengiamą (šiemet jau septintą kartą!) Progimnazijos ir karjeros dieną supažindinami su skirtingomis profesijomis. Šią lapkričio 15 d. mokiniai susitiko su žmonėmis, kurių profesijas jungia vienas tikslas  – sveikatinimas.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 21 Gruodis 2018 19:59 )


Pirmadienis, 19 Lapkritis 2018

Pagerbtas partizanų atminimas PDF Spausdinti Email

 

 

5 klasės mokiniai prieš Vėlines integruotų tikybos ir dailės pamokų metu tvarkė Dembavos pušynėlyje esančius partizanų kapus. Juos papuošė taip, kaip buvo puošiami kapai XX amžiaus 5-ajame dešimtmetyje. Iš eglės šakų, ožekšnio uogų, džiovintų gėlių, akmenukų sudėliojo ornamentus, kryželius. Įsmeigė vaškines žvakeles – amžinosios šviesos ir vilties simbolius. Mokiniai dirbo susikaupę ir labai nuoširdžiai.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 16 Gruodis 2018 21:19 )


Antradienis, 06 Lapkritis 2018

Olimpinė savaitė PDF Spausdinti Email

 

 

Paskutinė savaitė prieš atostogas. Kad tik greičiau jos ateitų! Turbūt vieninteliai atostogų nelaukė Dembavos progimnazijos pirmokai, nes turėjo superherojams auginti galias. Superherojai atkeliavo, nes  mokiniai dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotame projekte „Olimpinė savaitė“, kurios tikslas – daugiau dėmesio skirti fiziniam mokinių aktyvumui ir sveikai gyvensenai.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 11 Lapkritis 2018 18:49 )


Antradienis, 30 Spalis 2018

Pažintis su Molėtų kraštu PDF Spausdinti Email

 

Vieną saulėtą spalio mėnesio rytmetį Dembavos progimnazijos penktokai ir šeštokai išsiruošė į pažintinę išvyką po Molėtų kraštą.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 11 Lapkritis 2018 18:50 )


Trečiadienis, 24 Spalis 2018

Įvertinimas už sveikatinimo veiklas PDF Spausdinti Email

 

Jau penktą kartą progimnazija dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame konkurse-akcijoje „Sveikatos fiesta“. Renginio tikslas -  bendromis mokinių, mokytojų ir bendruomenės pastangomis kurti inovatyvią ir integruotą  sveikatos stiprinimo sistemą bei sveikatai palankią aplinką. Šiais metais mokykla konkursui teikė metodinę medžiagą „Išbandžiau-atradau-pasidalinau“, kurioje pristatė jaunųjų tyrėjų darbus, atliktus bendradarbiaujant pradinių ir aukštesniųjų klasių mokiniams.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 11 Lapkritis 2018 18:51 )

Olimpinė savaitė PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 11 Lapkritis 2018 18:49 )

Gerumo stebuklų laukas PDF Spausdinti Email

 

Spalio 8–15 dienomis progimnazijoje vyko socialinė akcija „Gerumo stebuklų laukas“.  Akcijoje dalyvavo visa mokykla.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 11 Lapkritis 2018 18:53 )

Tyrėjų naktis PDF Spausdinti Email

 

Kaip ir kasmet,  progimnazija drauge su 30 Europos šalių įsijungė į tarptautinį projektą „Tyrėjų naktis“. Noras atrasti, išbandyti, sužinoti, tik kitaip nei tradicinėse pamokose, ypač traukia gabius ir žingeidžius mokinius, kuriems mokslininko specialybė ateityje gali tapti ir gyvenimo pasirinkimu. Todėl, vos paskelbus šių metų temą: „Pažink mokslininkus ir mokslą kasdienybėje!“, jie nedelsdami tapo šio proceso kūrėjais.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 11 Lapkritis 2018 18:53 )


Ketvirtadienis, 18 Spalis 2018

Išvyka į Anykščius PDF Spausdinti Email

 

Saulėtą spalio 10 dienos rytą  progimnazijos septintokai ir aštuntokai išsiruošė į pažintinę-edukacinę kelionę po Anykščius.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 11 Lapkritis 2018 18:54 )


Pirmadienis, 08 Spalis 2018

Tarptautinės mokytojų dienos akimirkos PDF Spausdinti Email

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 24 Spalis 2018 19:52 )

Pirmokai bibliotekoj PDF Spausdinti Email

Naujieji skaitytojai

Baigėsi rugsėjis. Biblioteka pasipildė naujais skaitytojais – pirmokais.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 24 Spalis 2018 19:52 )

Etninės kultūros dienos PDF Spausdinti Email

 

Rugsėjo mėnesio pabaigoje Dembavos progimnazijoje vyko  Etninės kultūros dienos, skirtos savo krašto kultūros, tradicijų, istorijos ir gimtojo žodžio pažinimui.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 24 Spalis 2018 19:51 )


Trečiadienis, 03 Spalis 2018

Europos kalbų diena PDF Spausdinti Email

Rugsėjo 25 diena. Šaltas, drėgnas, vėjuotas rytas. Retkarčiais ir lietaus lašai nukrenta iš dangaus. Bet progimnazijos 5–8 klasių mokinių oro sąlygos nebaugina. Visą savaitę jie rinko informaciją apie Europos šalių vėliavas, sostines, pasisveikinimo žodžius. Ir tas bauginantis rudens oras visai netrukdo pateikti surinktą medžiagą ant asfaltuoto tako, kuris veda į progimnaziją. Mokiniai piešia trigubai greitesniu tempu: ryškėja mažesni ar didesni 20-ies Europos Sąjungos šalių valstybiniai atributai su pasisveikinimo žodžiais.  Taip spalvingai ir linksmai šiemet prisidėta prie visos Europos kalbų dienos, kuri švenčiama nuo 2001 metų.

Anglų kalbos mokytoja Raimonda Glinskytė

Rusų kalbos mokytoja Jekaterina Ledneva Europos kalbų diena


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 24 Spalis 2018 19:52 )

Profesijų parodoje PDF Spausdinti Email

 

Jau trečius metus rugsėjis kviečia aštuntokus į „Cido“ areną, kur vyksta tradicinė paroda „EXPO Aukštaitija“.

Šiemet mokiniai galėjo apžiūrėti 150-ies dalyvių ekspozicijas. Patiko linksmas R. Kielos įmonės „Širšė“ stendas, spalvingas – dizainerės Rūtos Piekurienės „Ruty“ stendas. Mūsų aštuntokai spėjo pamatyti Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių kolektyvo „Grandinėlė“, Gendriaus Jakubėno su „Melodica“ pasirodymus. Dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės improvizuotame 3D kino seanse. Galima buvo įvertinti būsimus miesto pokyčius: kaip atsinaujins autobusų stotis, Laisvės aikštė, Senvagė, Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkai, J. Čerkeso-Besparnio sodyba, „Ekrano“ paplūdimys, apžiūrėti privačių investuotojų projektus. Moksleivius sudomino ir Nacionalinio kraujo centro bei UAB „Ristva“ stendai, kur dirba Ugnės Ramaškaitės ir Tado Ruzo močiutės. Malonu, džiugu, jaudina... Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos ekspozicijoje mokiniai gavo dovanų – knygų.

Atrodo, viskas patiko, bet... „Oro balionų buvo per mažai!“ – kai kas apgailestavo...

UK koordinatorė J. Ledneva

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 30 Spalis 2018 13:28 )


Sekmadienis, 30 Rugsėjis 2018

JUDUMO SAVAITĖ PDF Spausdinti Email

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 24 Spalis 2018 19:53 )

Pasiekimai PDF Spausdinti Email

2020-2021 m.m. I trimestro 1-8 klasių pirmūnai

2019–2020 m.m. 1–4 klasių pirmūnai

2019–2020 m.m. 5–8 klasių pirmūnai

20192020 m.m. pasiekimai

20192020 m.m. II trimestro pirmūnai

20192020 m.m. I trimestro pirmūnai

20182019 m.m. pasiekimai

20172018 m.m. pasiekimai

20182019 m.m. 1–4 klasių ugdymosi rezultatai

20182019 m.m. 5–8 klasių ugdymosi rezultatai

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 09 Gruodis 2020 17:09 )

Rudens kraitelė 2018 PDF Spausdinti Email

Progimnazijos pradinių klasių mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo Panevėžio gamtos mokyklos organizuotoje akcijoje „Rudens kraitelė 2018“.

Ant „žaliojo kilimo“ dėliojome gausiai suneštas daržoves ir vaisius į kompozicijas: „Kaliausė“ (1 kl., mokytoja Rita Rožėnienė), „Rudens pintinė“ (2 kl., mokytoja Lolita Vyšniauskienė), „Kirmėlytė“ (3 kl., mokytoja Marytė Trinkūnienė), „Kiškis“ ( 4 kl., mokytoja Rita Žvirgždienė).

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 24 Spalis 2018 19:53 )

Progimnazijos mokiniai domisi mokslo naujovėmis PDF Spausdinti Email

 

 

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ rengiamas nuo 2004 metų. Startavęs didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje bei Kaune – renginys netruko pasklisti ir po kitus rajonus. Kuriant Mokslo festivalio programą, dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Šiemet festivalio renginiai vyko šešiolikoje miestų ir rajonų, o jų  skaičius gerokai  viršijo tris šimtus. Panevėžyje vyko aštuoniolika renginių.

Rugsėjo 17 dieną Dembavos progimnazijos septintokai ir aštuntokai su klasės vadovėmis B.Giliene ir G.Kereišaite dalyvavo Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų fakulteto docentės dr. Ligitos Gukauskienės paskaitoje „Sveikas vaikas – sveika visuomenė“.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 24 Spalis 2018 19:53 )

Misija ir vizija PDF Spausdinti Email

Misija

Teikti kokybišką pradinį ir pagrindinį (I dalies) išsilavinimą glaudžiai bendradarbiaujant visiems bendruomenės nariams, ugdyti gebėjimus, kompetencijas ir vertybes, reikalingas dorai, išsilavinusiai, tolerantiškai, kūrybiškai asmenybei, gebančiai integruotis naujoje aplinkoje.


Vizija

Atvira kaitai ir tobulėjimui, saugi ir bendruomeniška mokykla.


Plačiau apie mokyklos viziją ir misiją 2020-2023 m.m. galite skaityti čia.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 15 Sausis 2021 16:26 )


Sekmadienis, 16 Rugsėjis 2018

Mokslo metų pradžios šventė PDF Spausdinti Email

 Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 30 Spalis 2018 13:29 )


Pirmadienis, 02 Spalis 2017

Projektai PDF Spausdinti Email

Progimnazija dalyvauja projektuose:

Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra

Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtradalyvavimas edukacinių programų  veikloje

Ankstyvasis ugdymas - tvarios motyvacijos ir gyvenimiškų vertybių kūrimas

Medijų burbulai

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimas


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Sekmadienis, 22 Rugsėjis 2019 19:50 )


Penktadienis, 19 Birželis 2015

Nuorodos PDF Spausdinti Email

Švietimo ir mokslo ministerija

Panevėžio rajono savivaldybė

Panevėžio rajono švietimo centras

Panevėžio pedagogų švietimo centras

Ugdymo plėtotės centras

Švietimo portalas emokykla

VšĮ  „Švietimo tinklas“

Nacionalinis egzaminų centras

Lietuvos moksleivių sąjunga

Lietuvos tėvų forumas

Nacionalinė moksleivių akademija

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT)

Vaikų linija

Bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių duomenų bazė

Spacialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

 

Ugdymui(si) skirtų interneto svetainių bibliotekėlė

 

Lietuvių kalbos kursas 5–6 klasėms

Lietuvių kalbos kursas 7–8 klasėms

Literatūros kūriniai 5–8 klasėms

Gamtos mokslai 5–6 klasėms

Gamtos mokslai 7–8 klasėms

Geografija 6–8 klasėms

Sauga ir sveikata 5–8 klasėms

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 19 Birželis 2015 11:12 )


Šeštadienis, 28 Vasaris 2015

Naudingos nuorodos PDF Spausdinti Email

Ką veikia vaikai?
http://kaveikiavaikai.lt/

Moksleivių patyčios: mokomasi iš tėvų
http://www.alfa.lt/straipsnis/15076304/Moksleiviu.patycios..mokomasi.is.tevu=2013-01-27_17-42/

Kodėl tėvai tavęs nesupranta?
http://gatve.delfi.lt/news/pasaulis_ir_as/kodel-tevai-taves-nesupranta.d?id=13553064

PSICHOLOGĖ PATARIA: tėvai mano, kad esu priklausomas nuo kompiuterinių žaidimų
http://gatve.delfi.lt/news/pasaulis_ir_as/psichologe-pataria-tevai-mano-kad-esu-priklausomas-nuo-kompiuteriniu-zaidimu.d?id=25592627

Kas čia vadas? Apie tėvus ir vaikų auklėjimo tipus
http://gyvenimas.delfi.lt/namai_ir_seima/kas-cia-vadas-apie-tevus-ir-vaiku-auklejimo-tipus.d?id=56770035

Tėvų pavyzdys vaikams: galvokite, ką darote
http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/tevu-pavyzdys-vaikams-galvokite-ka-darote.d?id=50608632

Tėvų svajonė - vaiko noras mokytis
http://garliavosklinika.lt/LT/Naudingi-straipsniai/Tevu-svajone-vaiko-noras-mokytis

Vaikų auklėjimo klaidos
http://www.laimingaseima.eu/lt/naudingi-straipsniai/vaiku-auklejimo-klaidos

Pauglystė – krizė ir tėvams, ir paaugliams?
http://www.psichologai-psichiatrai.lt/naudingi-straipsniai/pauglyste-krize-ir-tevams-ir-paaugliams.html

Kai pykstame ant vaikų
http://www.psichoterapija-jums.lt/Straipsniai-kai_pykstame_ant_vaiku.htm

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 19 Birželis 2015 11:15 )


Ketvirtadienis, 08 Sausis 2015

Kelionė po Biržų kraštą PDF Spausdinti Email

Rugsėjo 23 dieną  3 – 4 klasių mokiniai keliavo po Biržų  kraštą. Lankėmės Biržų pilyje: apžiūrėjome ekspoziciją, dalyvavome edukacinėje programoje „Slaptoji mokykla“. Pabuvojome  Biržų regioninio parko lankytojų centre, keliavome pusės kilometro ilgio lieptu per Širvenos ežerą, aplankėme Astravo dvaro rūmus ir parką. Apžiūrėjome įžymiąsias, tik  šiam kraštui būdingas smegduobes.

Aplankėme Raubonių parką, įsikūrusį Pasvalio rajone. Jame veikia mini zoologijos sodas. Įdomu buvo pamatyti įvairių gyvūnų, arti prie jų prieiti.

Kelionė po Biržų kraštą neprailgo.

Mokytoja Marytė Trinkūnienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 08 Sausis 2015 13:02 )


Pirmadienis, 03 Lapkritis 2014

Finansinių ataskaitų rinkiniai PDF Spausdinti Email

2014 m. Finansinės ataskaitos

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 17 Birželis 2015 09:22 )


Trečiadienis, 26 kovas 2014

„SVEIKI DANTUKAI“ PDF Spausdinti Email

.Kovo 6 dieną Dembavos progimnazijoje vyko 1–2 klasių mokiniams skirtas renginys  apie dantukų priežiūrą. Jį organizavo Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gabrielė Kasinskaitė.

Pamokos pradžioje mokiniams buvo demonstruojamos skaidrės, kaip taisyklingai valytis dantukus, kokį dantų šepetuką ir dantų pastą patartina naudoti, rodomas filmukas apie saldainių žalą dantims, akcentuota, kaip juos taisyklingai valyti, demonstruotas dantų maketas padėjo patiems mokiniams pasitikrinti burnos higienos įgūdžius.

Mokiniai iš anksto buvo paprašyti atsinešti savo dantų šepetuką, tad pamokoje visi mokėsi taisyklingai valytis dantukus.

Kiekvienam mokiniui padovanota po lankstinuką bei knygų skirtuką su dantų priežiūros rekomendacijomis.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gabrielė Kasinskaitė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 27 kovas 2014 14:01 )


Pirmadienis, 24 kovas 2014

Progimnazijos atributika PDF Spausdinti Email

 

 

PROGIMNAZIJOS DAINA

 

Suskambo mokyklos varpeliai -

Vėl kviečia vaikus į klases.

Per visą gyvenimo kelią

Šitos žinios globos ir ves.

 

Pried.

Prie žalio pušyno Dembavos mokykla,

Mūs išdaigas žino, mūs išdaigas žino lyg tikroji mama.

Prie žalio pušyno Dembavos mokykla,

Visus ji brandina, visus ji brandina lietuviška dvasia.

 

 

Su rūpesčiu ruošia pasaulin,

Telydi sėkmė visada.

Kad širdys prabiltų į širdį,

Mus moko brangi mokykla.

 

Pried.

Prie žalio pušyno Dembavos mokykla,

Mūs išdaigas žino, mūs išdaigas žino lyg tikroji mama.

Prie žalio pušyno Dembavos mokykla,

Visus ji brandina, visus ji brandina lietuviška dvasia.

 

 

Suskrisim po daugelio metų

Tik tau vėl karštai padėkot.

Svajonių sparnus kad auginot,

Negailėjot jėgų paaukot.

 

Pried.

Prie žalio pušyno Dembavos mokykla,

Mūs išdaigas žino, mūs išdaigas žino lyg tikroji mama.

Prie žalio pušyno Dembavos mokykla,

Visus ji brandina, visus ji brandina lietuviška dvasia.

 

 

 

žodžiai Vidos Sereikienės,

muzika Žygimanto Anilionio,

fonograma Nerijaus Nuobaros

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 13 Sausis 2015 15:20 )


Ketvirtadienis, 06 kovas 2014

Pagrindinis PDF Spausdinti Email

Užgavėnės artėja    

Velniukai smagiai man per petį tapšnoja    
Ir šakėm ore ratus vis vedžioja.
Klausia, gal kartais blynų turiu,
Iš nuostabos burnos pravert negaliu.

 

 

KVIETIMAS

 

 

Kviečiame 1—5 klasės mokinius dalyvauti, o tėvelius

atvykti į tradicinę pavasarinę Kaziuko mugę ir Užgavėnių

šventę, vyksiančią Dembavos progimnazijoje kovo 4 d.

10 val. Laukiame jūsų gaminių - keptų, veltų, megztų, siūtų

ir kt. Po mugės 13 val. mokyklos kieme visi kartu

deginsime Morę, šoksime, žaisime, ragausime blynų...

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 07 kovas 2014 13:32 )


Antradienis, 25 Vasaris 2014

Valstybės atkūrimo dienos minėjimas PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazija paminėjo pačią svarbiausią mūsų tautos šventę – Valstybės atkūrimo dieną. Renginį pradėjome Lietuvos Respublikos himnu. Skambėjo lietuvių poetų eilės apie meilę Tėvynei, apie kalbą ir gamtos grožį. 5—8 klasių mokiniai pristatė savo namų darbą – padainavo lietuvių liaudies ar autorinę dainą, kurioje skambėjo žodžiai ,,Lietuva“, ,,Gimtinė“, ,,Tėvynė“. Su šia užduotimi komandos susitvarkė puikiai.

Po to sekė keturių turų viktorina ,,Pasivaikščiojimai po Lietuvą“, kurios metu reikėjo pademonstruoti savo šalies istorijos, gamtos, geografijos žinias. Šventę baigėme mokyklos daina.


1–4 klasių mokiniai dalyvavo meninio skaitymo konkurse, viktorinoje ir pristatė liaudies dainą.

Meninio skaitymo nugalėtojais tapo  Džiugas Keliuotis -1 kl. ir Augustas Jurgaitis -4 kl.

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 25 Vasaris 2014 09:58 )


Penktadienis, 17 Sausis 2014

Dembavos progimnazija paminėjo sausio 13-tąją PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazija netradiciškai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Tądien 1-8 klasių mokiniams pilietiškumo pamokas vedė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai - ltn. Jonas Uždavinys, ltn. Mindaugas Vitkauskas, vyr. ltn. Dalia Grigalavičienė, kpt. Kęstutis Jančys. Kariai priminė moksleiviams 1991 metų sausio mėnesio įvykius, kurie lėmė tragišką ir kruviną 13-osios naktį, skaitė liudininkų prisiminimus apie specialiosios  paskirties grupės ,,Alfa“ surengtą Vilniaus televizijos  bokšto šturmą, kurio metu žuvo keturiolika beginklių žmonių. Jų atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Svečiai akcentavo, kad laisvė - tikrasis tautos laimės ir gerovės šaltinis, kad ji ne taip lengvai iškovojama, todėl ją reikia branginti, kad būtų išsaugota. Pilietiškumo pamoka  padėjo  suvokti, kad esame piliečių visuomenė tol, kol prisimename žuvusius už tėvynės laisvę.


Esame dėkingi Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinei už parodytą geranoriškumą bei nuoširdžią pagalbą minint vieną svarbiausių  mūsų valstybės švenčių. Tikimės, kad neseniai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir toliau skatins mus bendrai iniciatyvai.


Dembavos progimnazijos vyr. mokyt. Ligita Palionienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 17 Sausis 2014 13:56 )


Penktadienis, 27 Gruodis 2013

7 klasės mokiniai - šalies mokinių konferencijos-parodos „SVEIKATOS GALERIJA“ nugalėtojai PDF Spausdinti Email

Visi Dembavos progimnazijos 7 klasės mokiniai lapkričio 28-29 dienomis dalyvavo Vilniuje vykusioje šalies mokinių konferencijoje-parodoje ,,Sveikatos galerija“.Parengėme ir pristatėme pranešimą „Sveikos gyvensenos pamokos mokyklos muziejuje“, 2014 m. sveikatos kalendorių bei kūrybinį darbą „Vaistažolių paslaptys“.Klausėmės bendraminčių pranešimų, dalijomės idėjomis, dirbome sveikatingumo studijose, lankėmės Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, kur bendravome su vaikų skyriaus pacientais.


Pranešimus bei kūrybinius darbus vertino autoritetinga komisija, kurioje dirbo mokslininkai, sveikatos ugdymo specialistai, gydytojai, pedagogai. Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos komanda pasirodė puikiai ir buvo paskelbta konferencijos-parodos nugalėtoja visose srityse, o Karolina ir Marijus dar ir nominuoti už darbą sveikatingumo studijoje „Judėjimas sveikatos link“.


Mokiniai dėkingi už pagalbą ruošiantis renginiui klasės auklėtojai Gretai Kalvienei, biologijos mokytojai Aldonai Klebonaitei, technologijų mokytojai Kristinai Rapševičienei, muzikos mokytojai metodininkei Vidai Nuobarienei bei socialinei pedagogei Dianai Obolevičienei.

 

 


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 27 Gruodis 2013 12:43 )


Sekmadienis, 17 Lapkritis 2013

Progimnazijos diena PDF Spausdinti Email

Dembavos progimnazija lapkričio 12 d. paminėjo svarbiausią savo mokyklos šventę -Progimnazijos – karjeros dieną. Tą rytą ateinančius mokinius ir mokytojus pasitiko karaliumi ir karaliene persirengę aštuntokai Mindaugas ir Ada. Kiekvienam mokiniui jie įteikė po spalvotą popierinę žvaigždę, ant kurios buvo rašomi gražiausi linkėjimai savo mokyklai.

Tą dieną vykusios pamokos metu mokiniai su klasių auklėtojomis prisiminė, kad 2010 m. lapkričio 10 d. Dembavos pagrindinė mokykla rajono Tarybos sprendimu tapo Panevėžio rajono Dembavos progimnazija. Minėdami progimnazijos dieną, ją skiriame kokiai nors profesijai. Šiais mokslo metais buvo pasirinkta aktoriaus profesija. Visa mokyklos bendruomenė vyko  į Panevėžio muzikinį teatrą, kur žiūrėjome Kėdainių ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos pastatytą miuziklą „Muzikos garsai“.


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Antradienis, 19 Lapkritis 2013 09:32 )


Penktadienis, 06 Rugsėjis 2013

Rugsėjo 1-oji PDF Spausdinti Email

Auksaplaukė vasara su paukščiais išplasnojo. Rugsėjis vėl pasibeldė į mokyklas. Lietinga rudens pradžios diena nesugadino Mokslo metų pradžios šventės mūsų progimnazijoje.Geltoni vėjo malūnėliai ir vaikų klegesys praskaidrino niūrią  dieną. Labiausiai tądien nerimavo pirmokai bei jų tėveliai. Ir mokyklos direktorė, ir aštuntokai, ir renginio svečiai linkėjo jiems lengvo mokslo kelio, naujų atradimų ir sėkmės.

Šventėje dalyvavo mokyklos dainos autorė p.Vida Sereikienė, Panevėžio šv. Petro ir Povilo bažnyčios kunigas Egidijus, Dembavos bendruomenės atstovė Panevėžio rajono tarybos narė Violeta Grigienė. Jie visiems linkėjo kūrybiškumo, savitarpio supratimo. Vaiskiomis rudeniškomis spalvomis pasipuošęs Rugsėjis kaip ir kasmet vėl suburia mus bendram tikslui. Tegul mūsų bendri siekiai bus rudeniškai vaiskūs – šviesios mintys, geri ir prasmingi darbai, tikri atradimai. Tegul ir šiuos mokslo metus mus lydės pasitikėjimas, pagarba ir santarvė.


Mokytoja Ligita Palionienė

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 13 Lapkritis 2013 14:12 )


Trečiadienis, 06 kovas 2013

Mokinių elgesio ir vidaus tvarkos taisyklės PDF Spausdinti Email

PATVIRTINTA

Panevėžio rajono Dembavos

progimnazijos direktoriaus

2012 m. vasario 21 d.

įsakymu Nr. V1-50

 

 

MOKINIŲ ELGESIO IR VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS

 1. Mokinys privalo laikytis Lietuvos   Respublikos įstatymų, Švietimo  įstatymo,  vykdyti

progimnazijos nuostatus, mokinio elgesio ir darbo tvarkos taisykles.

 1. Asmenims iki 16 metų mokslas privalomas (Lietuvos Respublikos Konstitucija, 41 straipsnis).
 2. Dalyvauti   progimnazijoje organizuojamuose  pasiekimų  patikrinimuose, sąžiningai atliekant

skirtas užduotis.

 1. Pagarbiai elgtis su progimnazijos atributika – ženkliuku ir vėliava.
 2. Segėti  progimnazijos ženkliuką per Valstybines šventes bei mokyklos oficialius tradicinius

renginius ir priimant progimnazijoje svečius.

 1. Atstovaujant  progimnazijai rajono, šalies renginiuose, konkursuose, olimpiadose ir šventėse

naudoti mokyklos atributiką – ženkliuką ir vėliavą.

 1. Pagarbiai bendrauti su bendramoksliais, mokytojais ir kitais mokyklos bendruomenės nariais,

kalbėti taisyklingai.

 1. Bibliotekoje ir skaitykloje laikytis nustatytos tvarkos ir taisyklių (Mokyklos bibliotekos vidaus

tvarkos taisyklės).

 1. Pamokų  metu  stropiai mokytis, netrukdyti kitiems       mokiniams, mokytojui, vykdyti teisėtus

mokytojo reikalavimus.

 1. Mokinys, pamokoje sąmoningai trukdantis dirbti mokytojui ir klasės draugams, gali būti

siunčiamas savarankiškam darbui pas soc. pedagogę.

 1. Laiku ateiti į pamokas, nepraleidinėti jų be pateisinamos priežasties.
 2. Mokykloje dėvėti tvarkingą, estetišką ir švarią aprangą.
 3. Patalpoje būti be kepurės ir be striukės – palikti rūbinėje (drabužiuose nepalikti vertingų daiktų, už

paliktus kišenėse daiktus atsako pats mokinys).

 1. Sportinę aprangą ir avalynę dėvėti tik kūno kultūros ir šokio pamokose. Kūno kultūros pamokoms

būtina turėti sportinę aprangą.

 1. Į mokyklą atsinešti tik mokymuisi reikalingas priemones. Mokinys privalo kasdien turėti mokinio

dienoraštį/ pasiekimų knygelę ir laikyti jį/ją ant suolo pamokos metu.

 1. Mokinys atsako už pamokoje naudotų priemonių, knygų, darbo vietos būklę, tvarką ir švarą.

Sugadinęs mokyklos turtą, mokinys (jo tėvai ar globėjai) privalo atlyginti padarytą žalą (Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas 6.275).

 1. Pamokų metu draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu (būtina išjungti garsą). Iš mokinio,

pažeidusio šią taisyklę, mokytojas turi teisę paimti telefoną ir grąžinti jį po pamokos.

 1. Mokyklos teritorijoje griežtai draudžiama filmuoti mobiliuoju telefonu ar fotografuoti mokinius,

mokytojus ir kitus mokyklos darbuotojus. Iš mokinio, pažeidusio šią taisyklę, mokyklos administracija turi teisę paimti mokinio telefoną ir grąžinti jį tik mokinio tėvams.

 1. Už ugdymo procesui nereikalingų priemonių (mobilių telefonų, ausinukų, papuošalų, žaidimų ir

kt.) saugumą atsakingas pats mokinys.

20.Nustatytu laiku (eilės tvarka) valgyti mokyklos valgykloje, elgtis kultūringai, mandagiai, pavalgius

nusinešti indus.

 1. Pertraukų metu mokinys privalos gerbti kitų poilsį, nešiukšlinti mokykloje ir be mokytojo leidimo

neišeiti iš mokyklos teritorijos.

 1. Tualetuose laikytis higienos reikalavimų, tausoti higienos priemones ir joms skirtą inventorių.
 2. Laikytis saugaus eismo, elgesio ant ledo, prie vandens telkinių ir žmogaus saugos reikalavimų.
 3. Kasmet profilaktiškai tikrinti sveikatą ir iki einamų metų rugsėjo 15 d. pažymą pristatyti klasės

auklėtojai.

 1. Progimnazijoje, jos teritorijoje bei teritorijos prieigose draudžiama rūkyti, vartoti svaiginamuosius

gėrimus ir psichotropines medžiagas, naudoti pirotechnikos priemones, šiukšlinti.

 1. Draudžiama naudoti fizinį (muštis, stumdytis, spardytis ir pan.), psichologinį (pravardžiuoti,

ignoruoti, grasinti, reketuoti ir pan.) smurtą.

 1. Pastebėjus amoralų poelgį, neteisėtą veiklą informuoti klasės auklėtoją, socialinę pedagogę ar

mokyklos administraciją.

 1. Budėti progimnazijoje pagal direktoriaus patvirtintą grafiką. Budėtojai atsako už švarą ir tvarką,

už saugų mokinių elgesį. Apie tvarkos pažeidimus budėtojai praneša budinčiam mokytojui.

 1. Mokiniai atsako už šių taisyklių laikymąsi. Taisykles ( ar jos punktą) pažeidę mokiniai svarstomi

progimnazijos Vaiko gerovės komisijos, mokytojų tarybos bei progimnazijos tarybos posėdžiuose.

________________________________

 

 

APROBUOTA

Mokyklos tarybos

posėdžio protokoliniu

nutarimu

(protokolas Nr. MT-3)

 

 

 

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 06 kovas 2013 19:40 )

Mokyklos nuostatai PDF Spausdinti Email

PATVIRTINTA

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos

2011 m. lapkričio 10 d. sprendimu Nr. T-234

 

PANEVĖŽIO RAJONO DEMBAVOS PROGIMNAZIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos (toliau – mokykla) teisinę formą, priklausomybę, savininką, savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją, buveinę, mokyklos grupę, tipą, pagrindinę paskirtį, mokymo kalbą ir mokymo formas, veiklos teisinį pagrindą, sritį, rūšis, tikslą, uždavinius, funkcijas, mokymosi pasiekimus įteisinančių dokumentų išdavimą, mokyklos teises ir pareigas, veiklos organizavimą ir valdymą, savivaldą, darbuotojų priėmimą į darbą, jų darbo apmokėjimo tvarką ir atestaciją, lėšas, jų naudojimo tvarką ir finansinės veiklos kontrolę, reorganizavimo, likvidavimo ar pertvarkymo tvarką.

2. Mokyklos oficialusis pavadinimas – Panevėžio rajono Dembavos progimnazija, trumpasis pavadinimas – Dembavos progimnazija. Mokykla įregistruota Juridinių asmenų registre, kodas 1903 99728.

3. Mokyklos įsteigimas: 1991-09-01 – Panevėžio rajono valdybos švietimo skyriaus vedėjo K. Rimkaus 1991-05-06 įsakymu Nr.25. Nuo 2011 m. lapkričio 10 d. Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-234 mokykla pavadinta progimnazija.

4. Mokyklos teisinė forma – biudžetinė įstaiga.

5. Mokyklos priklausomybė – Savivaldybės mokykla.

6. Mokyklos savininkė – Panevėžio rajono savivaldybė.

7. Mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Panevėžio rajono savivaldybės taryba, kuri:

7.1. tvirtina mokyklos nuostatus;

7.2. priima sprendimus dėl:

7.2.1. mokyklos buveinės pakeitimo;

7.2.2. reorganizavimo ar likvidavimo;

7.2.3. filialo steigimo ir jo veiklos nutraukimo;

7.3. sprendžia kitus Lietuvos Respublikos įstatymuose ir mokyklos nuostatuose jos kompetencijai priskirtus klausimus.

8. Mokyklos buveinės adresas: Dembavos g. 28, Dembava, LT-38016, Panevėžio r. 9. Mokyklos grupė – bendrojo lavinimo mokykla.

10. Mokyklos tipas – progimnazija.

11. Mokyklos pagrindinė paskirtis – bendrosios paskirties mokykla.

12. Mokymo kalba – lietuvių.

13. Mokymo formos: dieninė, savarankiško mokymosi, mokymo namuose.

14. Mokykla yra viešasis juridinis asmuo, turintis antspaudą, atsiskaitomąją ir kitas sąskaitas Lietuvos Respublikos įregistruotuose bankuose, atributiką, savo veiklą grindžia Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, švietimo ir mokslo ministro įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

II. MOKYKLOS VEIKLOS SRITYS IR RŪŠYS, TIKSLAS, UŽDAVINIAI, FUNKCIJOS, MOKYMOSI PASIEKIMUS ĮTEISINANČIŲ DOKUMENTŲ IŠDAVIMAS

15. Mokyklos veiklos sritis – švietimas.

16. Mokyklos švietimo veiklos rūšys:

16.1. pagrindinė veiklos rūšis – pagrindinis ugdymas, kodas 85.31.10;

16.2. kitos švietimo veiklos rūšys:

16.2.1. pradinis ugdymas, kodas 85.20;

16.2.2. sportinis ir rekreacinis švietimas, kodas 85.51;

16.2.3. kultūrinis švietimas, kodas 85.52;

16.2.4. kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas, kodas 85.59;

16.2.5. švietimui būdingų paslaugų veikla, kodas 85.60.

17. Kitos ne švietimo veiklos rūšys:

17.1. kitų maitinimo paslaugų teikimas, kodas 56.29;

17.2. kita žmonių sveikatos priežiūros veikla, kodas 86.90;

17.3. nuosavo arba nuomojamo nekilnojamojo turto nuoma ir eksploatavimas, kodas 68.20.

18. Mokyklos veiklos tikslas – plėtoti dvasines, intelektines ir fizines asmens galias, ugdyti kūrybingą, atsakingą pilietį, įgijusį kompetencijų, būtinų sėkmingai socialinei integracijai ir mokymuisi visą gyvenimą.

19. Mokyklos veiklos uždaviniai:

19.1. teikti mokiniams kokybišką pradinį, pagrindinio ugdymo pirmosios dalies išsilavinimą;

19.2. tenkinti mokinių pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius;

19.3. teikti mokiniams reikiamą pagalbą;

19.4. užtikrinti sveiką ir saugią mokymo (-si) aplinką.

20. Vykdydama jai pavestus uždavinius, mokykla:

20.1. konkretina ir individualizuoja ugdymo turinį, vadovaudamasi švietimo ir mokslo ministro tvirtinamomis bendrosiomis programomis, atsižvelgdama į vietos ir mokyklos bendruomenės reikmes, mokinių poreikius ir interesus;

20.2. rengia neformaliojo vaikų švietimo programas;

20.3. vykdo pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo pirmosios dalies, specialiąją pradinio ugdymo, specialiąją pagrindinio ugdymo pirmosios dalies, neformaliojo vaikų švietimo programas, sutartyse sutartus įsipareigojimus, užtikrina geros kokybės švietimą;

20.4. išduoda mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka

20.5. sudaro palankias sąlygas veikti mokinių organizacijoms, skatinančioms mokinių dorovinį, tautinį, pilietinį sąmoningumą, patriotizmą, puoselėjančioms kultūrinę ir socialinę brandą, padedančioms tenkinti saviugdos ir saviraiškos poreikius;

20.6. teikia informacinę, psichologinę, socialinę pedagoginę, specialiąją pedagoginę, specialiąją pagalbą, vykdo mokinių sveikatos priežiūrą, profesinį orientavimą ir minimalios priežiūros priemones;

20.7. įvertina mokinių specialiuosius ugdymosi poreikius, skiria specialųjį ugdymą teisės aktų nustatyta tvarka;

20.8. organizuoja tėvų (globėjų, rūpintojų) pageidavimu jų mokamas papildomas paslaugas (klubus, būrelius, stovyklas, ekskursijas ir kt.) teisės aktų nustatyta tvarka;

20.9. sudaro sąlygas darbuotojams profesiškai tobulėti;

20.10. užtikrina higienos normas, teisės aktų reikalavimus atitinkančią sveiką, saugią mokymosi ir darbo aplinką;

20.11. kuria ugdymo turinio reikalavimams įgyvendinti reikalingą materialinę bazę ir edukacines aplinkas;

20.12. organizuoja mokinių maitinimą mokykloje;

20.13. viešai skelbia informaciją apie mokyklos veiklą;

20.14. atlieka kitas įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas.

III. MOKYKLOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

21. Mokykla, įgyvendindama jai pavestus tikslą ir uždavinius, atlikdama jai priskirtas funkcijas, turi teisę:

21.1. parinkti mokymo metodus ir mokymosi veiklos būdus;

21.2. kurti naujus mokymo ir mokymosi modelius, užtikrinančius kokybišką išsilavinimą;

21.3. bendradarbiauti su savo veiklai įtakos turinčiais fiziniais ir juridiniais asmenimis;

21.4. vykdyti šalies ir tarptautinius švietimo projektus;

21.5. stoti ir jungtis į asociacijas, dalyvauti jų veikloje;

21.6. gauti paramą Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka;

21.7. naudotis kitomis teisės aktų suteiktomis teisėmis.

22. Mokyklos pareigos:

22.1.užtikrinti jai pavestų tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, priskirtų funkcijų kokybišką atlikimą;

22.2. skelbti viešai ir neatlygintinai informaciją apie mokykloje vykdomas formaliojo ir neformaliojo švietimo programas, jų pasirinkimo galimybes, priėmimo sąlygas, mokamas paslaugas, mokytojų kvalifikaciją, svarbiausias mokyklos išorinio vertinimo rezultatus, mokyklos bendruomenės tradicija ir pasiekimus;

22.3. turėti Vyriausybės patvirtintus reikalavimus atitinkančią interneto svetainę.

IV. MOKYKLOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR VALDYMAS

 

23. Mokyklos veikla organizuojama pagal:

23.1. direktoriaus patvirtintą mokyklos strateginį planą, kuriam yra pritarusios mokyklos taryba ir mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija;

23.2. direktoriaus patvirtintą mokyklos metinį veiklos planą, kuriam yra pritarusi mokyklos taryba;

23.3. direktoriaus patvirtintą mokyklos ugdymo planą, kuriam yra pritarusios mokyklos taryba ir kuris suderintas su mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos įgaliotu asmeniu;

24. Mokyklai vadovauja direktorius, skiriamas į pareigas atviro konkurso būdu ir atleidžiamas iš jų teisės aktų nustatyta tvarka.

25. Direktorius:

25.1. tvirtina mokyklos vidaus struktūrą, mokyklos darbuotojų pareigybių sąrašą, neviršydamas nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus;

25.2. nustato mokyklos tikslus, uždavinius, funkcijas, direktoriaus pavaduotojo ugdymui veiklos sritis;

25.3. tvirtina mokytojų ir kitų darbuotojų pareigybių aprašymus, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka priima į darbą ir atleidžia iš jo mokyklos darbuotojus, skatina juos, skiria jiems drausmines nuobaudas;

25.4. priima mokinius į mokyklą Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nustatyta tvarka, sudaro mokymo sutartis teisės aktų nustatyta tvarka;

25.5. vadovaudamasis įstatymais ir kitais teisės aktais, mokyklos darbo tvarkos taisyklėse nustato mokinių teises, pareigas ir atsakomybę;

25.6. suderinęs su mokyklos taryba, tvirtina mokyklos darbo tvarkos taisykles;

25.7. sudaro mokiniams ir darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su mokymusi ir darbu susijusiais aspektais;

25.8. vadovauja mokyklos strateginio ir metinio veiklos planų rengimui, jų įgyvendinimui, organizuoja ir koordinuoja mokyklos veiklą pavestoms funkcijoms atlikti, uždaviniams įgyvendinti, analizuoja ir vertina mokyklos veiklą, materialinius ir intelektinius išteklius;

25.9. leidžia įsakymus, kontroliuoja jų vykdymą;

25.10. sudaro teisės aktų nustatytas komisijas, darbo grupes, metodines grupes, metodinę tarybą;

25.11. sudaro mokyklos vardu sutartis dėl mokyklos funkcijų atlikimo;

25.12. organizuoja mokyklos dokumentų saugojimą ir valdymą teisės aktų nustatyta tvarka;

25.13. teisės aktų nustatyta tvarka valdo, naudoja mokyklos turtą, lėšas ir jais disponuoja; rūpinasi intelektiniais, materialiniais, finansiniais, informaciniais ištekliais;

25.14. užtikrina racionalų ir taupų lėšų, turto naudojimą, veiksmingą įstaigos vidaus kontrolės sistemos sukūrimą, jos veikimą ir tobulinimą;

25.15. garantuoja, kad pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą teikiami ataskaitų rinkiniai ir statistinės ataskaitos būtų teisingi;

25.16. rūpinasi metodinės veiklos organizavimu, darbuotojų profesiniu tobulėjimu, sudaro jiems sąlygas kelti kvalifikaciją, mokytojams ir kitiems pedagoginiams darbuotojams galimybę atestuotis ir organizuoja jų atestaciją švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka;

25.17. inicijuoja mokyklos savivaldos institucijų sudarymą ir skatina jų veiklą;

25.18. bendradarbiauja su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais),

25.19. bendradarbiauja su pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai teikiančiomis įstaigomis, teritorinėmis policijos, socialinių paslaugų, sveikatos įstaigomis, vaiko teisių apsaugos tarnybomis ir kitomis institucijomis, dirbančiomis vaiko teisių apsaugos srityje:

25.20. atstovauja mokyklai kitose institucijose, palaiko ryšius su vietos bendruomene;

25.21. dalį savo funkcijų teisės aktų nustatyta tvarka gali pavesti atlikti direktoriaus pavaduotojui ugdymui;

25.22. vykdo kitas teisės aktuose ir pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.

26. Mokyklos direktorius užtikrina ir atsako už Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų laikymąsi mokykloje, už demokratinį mokyklos valdymą, bendruomenės narių informavimą, tinkamą funkcijų atlikimą, nustatytų mokyklos tikslo ir uždavinių įgyvendinimą, mokyklos veiklos rezultatus, už gerą ir veiksmingą vaiko minimalios priežiūros priemonių įgyvendinimą.

27.Mokyklos direktorius pavaldus ir atskaitingas savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai ar jos įgaliotam asmeniui.

28. Mokykloje sudaromos metodinės grupės skirtos mokytojams kartu su pagalbos specialistais pasirengti ugdyti mokinius: planuoti ir aptarti ugdymo turinį (programas, mokymo ir mokymosi metodus, kontekstą, mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimo būdus, mokymo (-si) ir ugdymo (-si) priemones ir patyrimą, kurį mokiniai sukaupia ugdymo procese), pritaikyti jį mokinių individualioms reikmėms, nagrinėti praktinę veiklą, plėtoti mokytojų profesinės veiklos kompetencijas, suderintas su mokyklos strateginiais tikslais, ir kartu siekti mokinių ir mokyklos pažangos.

29. Metodinių grupių sudarymo ir vadovavimo joms principai nustatomi mokyklos darbo tvarkos taisyklėse.

30. Ugdymo turinio formavimo ir ugdymo proceso organizavimo klausimais mokyklos direktorius gali organizuoti mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų, kurių veikla susijusi su nagrinėjamu klausimu, pasitarimus.

V. MOKYKLOS SAVIVALDA

31. Mokyklos taryba (toliau – taryba) yra aukščiausia mokyklos savivaldos institucija. Taryba telkia mokyklos mokinius, mokytojus, tėvus (globėjus, rūpintojus), vietos bendruomenę demokratiniam mokyklos valdymui, padeda spręsti mokyklai aktualius klausimus, direktoriui atstovauti teisėtiems mokyklos interesams.

32. Taryba sudaroma iš tėvų (globėjų, rūpintojų), mokytojų, mokinių ir vietos bendruomenės atstovų. Tarybos narių skaičių ir jos veiklos kadencijos trukmę nustato mokyklos direktorius.

33. Į tarybą lygiomis dalimis tėvus (globėjus, rūpintojus) deleguoja klasių tėvų (globėjų, rūpintojų) komiteto susirinkimas, mokytojus – mokytojų taryba, 7–8 klasių mokinius – mokinių taryba.

34. Tarybos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip du kartus per metus. Posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Mokyklos direktorius tarybos posėdžiuose gali dalyvauti kviestinio nario teisėmis.

35. Tarybai vadovauja pirmininkas, išrinktas atviru balsavimu tarybos posėdyje.

36. Taryba:

36.1. teikia siūlymų dėl mokyklos strateginių tikslų, uždavinių ir jų įgyvendinimo priemonių;

36.2. aprobuoja mokyklos strateginį planą, metinį veiklos planą, darbo tvarkos taisykles, kitus mokyklos veiklą reglamentuojančius dokumentus, teikiamus mokyklos direktoriaus;

36.3. teikia siūlymų mokyklos direktoriui dėl mokyklos nuostatų pakeitimo ar papildymo, mokyklos vidaus struktūros tobulinimo;

36.4. svarsto mokyklos lėšų naudojimo klausimus;

36.5. išklauso mokyklos metines veiklos ataskaitas ir teikia siūlymų mokyklos direktoriui dėl mokyklos veiklos tobulinimo;

36.6. svarsto mokytojų, mokinių ir tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijų ar mokyklos bendruomenės narių iniciatyvas ir teikia siūlymų mokyklos direktoriui;

36.7. teikia siūlymus dėl mokyklos darbo tobulinimo, saugių mokinių ugdymo ir darbo sąlygų sudarymo, talkina formuojant mokyklos materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius;

36.8. svarsto mokyklos direktoriaus teikiamus klausimus.

37. Tarybos nutarimai yra teisėti, jei jie neprieštarauja teisės aktams.

38. Mokyklos taryba už savo veiklą vieną kartą per metus atsiskaito mokyklos bendruomenei.

39. Mokytojų taryba – nuolat veikianti mokyklos savivaldos institucija mokytojų profesiniams ir bendriesiems ugdymo klausimams spręsti. Ją sudaro mokyklos direktorius, direktoriaus pavaduotojas ugdymui, visi mokykloje dirbantys mokytojai, švietimo pagalbą teikiantys specialistai, bibliotekininkas, kiti tiesiogiai ugdymo procese dalyvaujantys asmenys.

40. Mokytojų tarybai vadovauja mokyklos direktorius.

41. Mokytojų tarybos posėdžius šaukia mokyklos direktorius. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja du trečdaliai mokytojų tarybos narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvavusių narių balsų dauguma.

42. Mokytojų taryba svarsto ir priima nutarimus teisės aktų nustatytais ir mokyklos direktoriaus teikiamais klausimais.

43. Mokykloje nuolat veikia mokyklos mokinių savivaldos institucija. Jos narių skaičių ir veiklos kadencijos trukmę nustato mokyklos direktorius. Mokinių savivaldos institucijos nariai yra renkami visuotinio mokinių susirinkimo. Jai vadovauja savivaldos institucijos narių išrinktas vadovas. Mokinių savivaldos institucija inicijuoja ir padeda organizuoti mokyklos renginius, akcijas, vykdyti prevencines programas, teikia siūlymų dėl mokymo organizavimo, vaikų neformaliojo švietimo programų plėtros, socialinės veiklos, organizuoja savanorių judėjimą, dalyvauja rengiant mokyklos veiklą reglamentuojančius dokumentus, svarsto mokyklos direktoriaus teikiamus klausimus, susitaria dėl institucijos veiklos organizavimo, deleguoja narius į mokyklos tarybą.

44. Klasės mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucija renkama klasės mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) susirinkime. Jai vadovauja susirinkimo išrinktas vadovas. Klasių mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucija aptaria su klasės vadovu klasės mokinių lankomumo, elgesio ir pažangumo, saugumo, maitinimo, informacijos gavimo apie vaikus klausimus, padeda organizuoti klasės renginius, išvykas, kurti edukacinę aplinką, vykdyti profesinį orientavimą, teikia siūlymų mokyklos tarybai ir direktoriui.

45. Mokinių ugdymo organizavimo, elgesio, lankomumo, saugumo užtikrinimo ir kitais mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) aktualiais klausimais mokyklos direktorius gali organizuoti klasių mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijų vadovų pasitarimus.

VI. DARBUOTOJŲ PRIĖMIMAS Į DARBĄ, JŲ DARBO APMOKĖJIMO TVARKA IR ATESTACIJA

 

46. Darbuotojai į darbą mokykloje priimami ir atleidžiami iš jo Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

47. Mokyklos darbuotojams už darbą mokama Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

48. Mokyklos direktorius, jo pavaduotojas ugdymui ir mokytojai atestuojasi, kvalifikaciją tobulina švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka.

 

VII. MOKYKLOS TURTAS, LĖŠOS, JŲ NAUDOJIMO TVARKA, FINANSINĖS VEIKLOS KONTROLĖ IR MOKYKLOS VEIKLOS PRIEŽIŪRA

 

49. Mokykla valdo patikėjimo teise perduotą Savivaldybės turtą, naudoja ir disponuoja juo pagal įstatymus Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimų nustatyta tvarka.

50. Mokyklos lėšos:

50.1. valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų Savivaldybės biudžetui skirtos lėšos ir Savivaldybės biudžeto lėšos, skiriamos pagal patvirtintas sąmatas;

50.2. pajamos už teikiamas paslaugas;

50.3. fondų, organizacijų, kitų juridinių ir fizinių asmenų dovanotos ar kitaip teisėtais būdais perduotos lėšos, tikslinės paskirties lėšos pagal pavedimus;

50.4. kitos teisėtu būdu įgytos lėšos.

51. Lėšos naudojamos teisės aktų nustatyta tvarka.

52. Mokykla buhalterinę apskaitą organizuoja ir finansinę atskaitomybę tvarko teisės aktų nustatyta tvarka.

53. Mokyklos finansinė veikla kontroliuojama teisės aktų nustatyta tvarka.

54. Mokyklos veiklos priežiūrą atlieka Savivaldybės vykdomoji institucija.

VIII.  BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

55. Mokyklos nuostatus, jų pakeitimus tvirtina Panevėžio rajono savivaldybės taryba.

56. Mokyklos nuostatai keičiami ir papildomi Panevėžio rajono savivaldybės tarybos, mokyklos direktoriaus ar mokyklos tarybos iniciatyva.

57. Mokykla registruojama teisės aktų nustatyta tvarka.

58. Mokykla reorganizuojama, likviduojama ar pertvarkoma teisės aktų nustatyta tvarka.

___________________________

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 06 kovas 2013 19:41 )


Ketvirtadienis, 28 Vasaris 2013

Ataskaitos PDF Spausdinti Email

 

PROGIMNAZIJOS DIREKTORĖS AUŠROS RAIŠIENĖS 2019 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

PROGIMNAZIJOS DIREKTORĖS AUŠROS RAIŠIENĖS 2018 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

PROGIMNAZIJOS DIREKTORĖS AUŠROS RAIŠIENĖS 2017 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

PROGIMNAZIJOS VEIKLOS ATASKAITA UŽ 2018 M.

STANDARTIZUOTŲ TESTŲ TAIKYMAS MOKYKLOSE 2019 M.

PANEVĖŽIO RAJONO DEMBAVOS PROGIMNAZIJOS IŠORINIO VERTINIMO ATASKAITA

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 13 Sausis 2021 19:15 )

Viešieji pirkimai PDF Spausdinti Email

 

VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ PLANAS 2017 METAMS

VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ, NURODYTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ĮSTATYMO 10STR. 5 DALYJE ATASKAITA At-6

PLANUOJAMŲ VYKDYTI VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ PLANAS 2016 METAMS

VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TAISYKLĖS

VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ATASKAITA 2015 M. (At-6 forma)

2016 M. PIRKIMŲ INFORMACIJA

2015 M. PIRKIMŲ INFORMACIJA


Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Ketvirtadienis, 23 kovas 2017 09:45 )

Mėnesio planas PDF Spausdinti Email

2021 m.m. Sausio mėnesio veiklos planas

2020 M. Gruodžio mėnesio progimnazijos veiklos planas

2020 M. LAPKRIČIO MĖNESIO PROGIMNAZIJOS VEIKLOS PLANAS

2020 M. SPALIO MĖNESIO PROGIMNAZIJOS VEIKLOS PLANAS

2020 M. RUGSĖJO MĖNESIO PROGIMNAZIJOS VEIKLOS PLANAS


 

 

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 06 Sausis 2021 10:35 )

Laisvos darbo vietos PDF Spausdinti Email

Šiuo metu laisvų darbo vietų nėra

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 09 Rugsėjis 2020 20:59 )

Nuostatai PDF Spausdinti Email

 

PANEVĖŽIO R. DEMBAVOS PROGIMNAZIJOS NUOSTATAI


 Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Trečiadienis, 02 Rugsėjis 2020 12:50 )

Ugdymas PDF Spausdinti Email

 

2020 metų veiklos planas

2020–2021 mokslo metų ugdymo planas

2020–2021 mokslo metų ugdymo plano priedas

2019–2020 metų ugdymo planas

2019 metų veiklos planas

2018 metų veiklos planas

2018–2020 metų strateginis planas

2018–2019 metų ugdymo planas

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 08 Sausis 2021 13:46 )

Tvarkos ir taisyklės PDF Spausdinti Email

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos mokinių elgesio taisyklės per vaizdo pamokas

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu tvarkos aprašas

Mokinių priėmimo į Panevėžio r. Dembavos progimnaziją tvarkos aprašas

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos inventorizacijos tvarkos aprašas 2019 m.

Dembavos progimnazijos korupcijos prevencijos tvarkos aprašas

Dembavos progimnazijos bendruomenės etikos kodeksas

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos darbo tvarkos taisyklės

Panevėžio R. Dembavos progimnazijos asmeninių daiktų laikymo ir naudojimosi spintelėmis taisyklių aprašas

Progimnazijos darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašas

Smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo tvarkos aprašas

Pažangos ir pasiekimų vertinimo ir skatinimo tvarka

VAIZDO STEBĖJIMO KAMERŲ NAUDOJIMO PANEVĖŽIO RAJONO DEMBAVOS PROGIMNAZIJOJE TAISYKLIŲ APRAŠAS

Mokinių elgesio ir vidaus tvarkos taisyklės

Prašymas dėl mokinio priėmimo į Panevėžio r. Dembavos progimnaziją

Prašymas dėl mokinio išbraukimo iš Panevėžio r. Dembavos progimnazijos

Vaikų iki 14 metų priėmimo į Panevėžio r. Dembavos progimnaziją sutartis

Elektroninio dienyno sudarymo elektroninio dienyno duomenų pagrindu tvarkos aprašas

Panevėžio r. Dembavos progimnazijos lankomumo tvarka

Mokinio uniformos dėvėjimo tvarkos aprašasSkaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 15 Sausis 2021 15:07 )


Trečiadienis, 27 Vasaris 2013

Vertybės ir istorija PDF Spausdinti Email

Progimnazijoje puoselėjamos vertybės: pareigingumas, savigarba ir pasitikėjimas, tolerancija, asmeninis tobulėjimas, jauki aplinka, tradicijos.


SVARBIAUSI MOKYKLOS GYVENIMO FAKTAI

 • Dembavos pagrindinė mokykla išaugo iš Pajuosčio pradinės mokyklos, įkurtos 1918 m. 1949 m. mokykla pradeda veikti nacionalizuotame Vašėtos name Pajuostės vienkiemyje.
 • 1991 m., besiplečiant Dembavos gyvenvietei ir išaugus mokinių skaičiui, mokykla persikelia į respublikinio susivienijimo „Melioracija“ Panevėžio mokymo kombinato patalpas, kur atidaroma priauganti devynmetė mokykla. Mokyklai vadovauja direktorius Marijonas Kazys Jočys.
 • Nuo pat mokyklos įsteigimo veikia biblioteka, 1999 m. įrengta skaitykla. 1992 m. mokykloje įkurtas kraštotyros muziejus. Mokykla turi didelę sporto salę.
 • 1999 m. atidaromas mokyklos priestatas, kuriame įrengti 4 mokomieji kabinetai.
 • 2000 m. mokykla reorganizuojama į dešimtmetę.
 • Nuo 2009 m., sumažėjus mokinių skaičiui, mokykloje nebekomplektuojamos 9-10 klasės.
 • Nuo 2010–2011 m. m. mokyklai vadovauja direktorė Aušra Raišienė. 2011 m. mokykla gauna progimnazijos statusą.
 • 2015 m. pradėta progimnazijos pastato rekonstrukcija.
 • 2020 m. pradeda veikti trečias progimnazijos pastato aukštas, kuriame be didelės edukacinės erdvės įrengti 4 mokomieji kabinetai, erdvus fojė, poilsio zonos.
 • Veikia mokinių dailės ir fotografijos darbų galerijos. Erdves puošia minkštasuoliai, aštuntokų dovanos mokyklai – jų pačių pagaminti suoliukai.
 • 2020 m. įrengtos naujos valgyklos patalpos su maisto gaminimo zona. Pertvarkytas maitinimo organizavimas – karštas maistas gaminamas mokykloje.
 • Šiuo metu progimnazijoje mokosi 115 mokinių. Dirba 5 administracijos atstovai, 20 mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų, 11 aptarnaujančio personalo darbuotojų.
 • Mokinius konsultuoja socialinis pedagogas, logopedas, spec. pedagogas. Kartą per mėnesį mokinius ir tėvus (globėjus, rūpintojus) konsultuoja psichologas. Mokinių sveika gyvensena rūpinasi visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.
 • Nuo 2010 m. veikia pailgintos darbo dienos grupė.
 • Po pamokų mokinių laukia neformaliojo švietimo užsiėmimai: Jaunučių choras „Šypsenėlė“, Šokių, Sporto (pradinėms klasėms), Futbolo, Jaunųjų  tyrėjų, Kosminių raketų modeliavimo, Dailės, Meninės technologijos būreliai.

 
Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 15 Sausis 2021 16:37 )

Mokytojai PDF Spausdinti Email

 

Vardas, pavardė Kvalifikacinė kategorija Mokomieji dalykai Pareigybių aprašai
Aušra Raišienė

I vadybinė kategorija

Mokytoja

Direktorė

Žmogaus sauga


Rita Mažeikienė


Vyresn. mokytoja

Matematika,

Informacinės technologijos


Greta Kalvienė


Vyresn. mokytoja Lietuvių kalba

 

Ligita Palionienė


Vyresn. mokytoja Lietuvių kalba

 

Raimonda Glinskytė


Mokytoja Anglų kalba

 

Jekaterina Ledneva


Vyresn.mokytoja Rusų kalba

 

Virginijus Kulbokas


Vyresn. mokytojas Fizika, chemija, technologijos

 

Aldona Klebonaitė


Vyresn. mokytoja Tikyba, gamta ir žmogus, biologija

 

Genovaitė Kereišaitė


Vyresn. mokytoja Istorija

 

Liuda Žilinskienė


Vyresn. mokytoja Geografija, kūno kultūra

 

Jurgita Bieliakovienė


Vyresn. mokytoja Dailė, technologijos

 

Vida Nuobarienė


Mokytoja metodininkė Muzika

 

Lolita Vyšniauskienė


Mokytoja metodininkė

Pradinis ugdymas

 

Marytė Trinkūnienė


Mokytoja metodininkė Pradinis ugdymas


Nijolė Mogiliovienė


Pradinis ugdymas

 

Rita Rožėnienė


Mokytoja metodininkė Pradinis ugdymas

 

Dainora Venslovienė


Mokytoja metodininkė ŠokisEil.

Nr.

Vardas, pavardė

Kvalifikacinė kategorija

Dėstomas dalykas

1.

Aušra Raišienė

I vadybinė kategorija

Mokytoja metodininkė

Direktorė

Žmogaus sauga

2.

Danutė Fedaravičienė

II vadybinė kategorija

Vyresn. mokytoja

Pavaduotoja ugdymui

Matematika

3.

Ligita Palionienė

Vyresn. mokytoja

Lietuvių kalba

4.

Liuda Žilinskienė

Vyresn. mokytoja

Geografija, kūno kultūra

5.

Aldona Liutkevičienė

Vyresn. mokytoja

Pailgintos darbo dienos grupė

6.

Marytė Trinkūnienė

Mokytoja metodininkė

Pradinės klasės

7.

Lolita Vyšniauskienė

Vyresn. mokytoja

Pradinės klasės, informacinės technologijos

8.

Vida Nuobarienė

Mokytoja metodininkė

Muzika

9.

Raimonda Glinskytė

Mokytoja

Anglų kalba

10.

Greta Kalvienė

Vyresn. mokytoja

Lietuvių kalba

11.

Dainora Venslovienė

Mokytoja metodininkė

Šokis

12.

Aldona Klebonaitė

Vyresn. mokytoja

Tikyba, gamta ir žmogus, biologija

13.

Rita Rožėnienė

Vyresn. mokytoja

Pradinės klasės

14.

Jekaterina Ledneva

Vyresn. mokytoja

Rusų kalba

15.

Rita Žvirgždienė

Mokytoja metodininkė

Pradinės klasės

16.

Diana Obolevičienė

Vyresn. socialinė pedagogė

Socialinė pedagogė

17.

Evelina Sutkienė

Logopedė metodininkė

Logopedė

18.

Virginijus Kulbokas

Vyresn. mokytojas

Fizika, chemija, technologijos

19.

Kristina Rapševičienė

Vyresn. mokytoja

Technologijos, dailė

20.

Birutė Gilienė

Vyresn. mokytoja

Matematika

21.

Genovaitė Kereišaitė

Vyresn. mokytoja

Istorija

 

Skaityti toliau...
Paskutinį kartą atnaujinta ( Penktadienis, 15 Sausis 2021 16:52 )

.......